Bretania ku Wybrzeżom Różowego Granitu

29 października 2015 zapraszamy na pierwszy slajdów autorstwa Justyny Jankowskiej. Tym razem wybieramy się do Bretanii!

Bretania kojarzy się najczęściej  z morzem, deszczem, wakacjami i naleśnikami. Ale to nie wszystko. To region Francji o wyjątkowym uroku, pełen fascynujących kontrastów, region o specyficznym klimacie i zróżnicowanym krajobrazie.

Bretania dzieli się na wybrzeże zwane Armor i na ląd zwany Argot. Wszędzie czekają na Was zaczarowane miejsca i niesamowite widoki: nad spokojnym estuarium rzeki Trieux, nad cichymi brzegami jeziora Guerlédan, na zawrotnych falezach w Plouah lub w miasteczkach takich jak Moncontour, Vannes, St Malo. Gdzie chociaż syci wrażeń i zadowoleni, zdecydujecie się mimo wszystko zanurzyć się w uliczne festyny. Jest tutaj więcej zabytków niż w niejedenym kraju. Region przez wieki ubogi, jednak do dziś niezwykle bogaty w tradycje. A może skuszą Was owoce morza lub zapach świeżego pieczywa? Sami wybierzecie to, co dla Was najlepsze!

Zapraszam w podróż do Bretanii. Wystarczy być ciekawskim, mieć dobre buty i nic nie stoi na przeszkodzie w wędrówce po skarby. Poznacie ze mną jej urokliwe zakątki, ciekawych mieszkańców i bogatą kulturę!

Widzimy się o godz. 19:30 w sali C1 Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2. Wstęp wolny.

Justyna Jankowska