Rajd Sudety w Masyw Śnieżnika

Zapraszamy serdecznie na Rajd Sudety odbywający się w terminie 14-16.04.2023! Wędrować w wiosennym słońcu będziemy po Masywie Śnieżnika 🙂

Do wyboru trasa trzydniowa lub dwudniowa – więcej szczegółów w informatorku

Zapisy odbywają się poprzez formularz

Liczba miejsc jest ograniczona. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem rajdu (link w formularzu zapisów), określającym ostateczny termin na dokonywanie wpłat, gwarantujących miejsce na rajdzie.

Osoby jadące z nami po raz pierwszy zapraszamy na spotkanie
Klubu we wtorek 4.04. o godz. 19:00 😉

Koordynatorzy:
Julia Rusińska, tel. 575 797 366
Natalia Łożykowska, tel. 501 260 007

[email protected]

Rajd Śnieżny 2018 w Masyw Śnieżnika!

Masyw Śnieżnika to najwyższe pasmo górskie polskiej części Sudetów Wschodnich. Ma on ciekawą postać tzw. rozrogu – z jego najwyższego szczytu, Śnieżnika (1425 m n.p.m.), rozchodzi się w różnych kierunkach kilka ramion – grzbietów górskich. Zapraszamy na rajd – mamy nadzieję, że śnieżny! 🙂 Szczegółowe informacje znajdziecie w informatorku (wersja 2 – z kosztami).

Wydarzenie na facebooku.

Formularz zapisów (kliknij by otworzyć w nowym oknie):

Koordynatorami rajdu są:
Zosia Kotowska 500 484 263
Patryk Adler 732 004 810
[email protected]

Rajd Challenge – 17-19 luty 2017 – Masyw Śnieżnika

Gór nigdy za dużo, a zimno to tylko psychika! 😉 Jeśli niestraszny Ci śnieg i mróz w namiocie, to serdecznie zapraszamy na Rajd Challenge! W dniach 17 – 19 lutego 2017 r. wybieramy się w Masyw Śnieżnika na jedyny taki, namiotowo-zimowy rajd. Spać będziemy między innymi w miejscu, gdzie kiedyś mieściła się baza namiotowa AKG Halny. Szczegółowe informacje dostępne są w informatorku.

Atrakcje to zimowe wejście na Śnieżnik, zwiedzanie jaskini Radochowskiej oraz nocleg na terenie starej bazy namiotowej AKG HALNY!!! Zapewniamy: trudne warunki atmosferyczne, zimne nieprzespane noce, alternatywne dłuższe trasy, wybrudzenie i poobijanie w zakamarkach jaskini.

Zapoznać z trasami można się tutaj.

Formularz zgłoszeń:

Uzupełnij bądź otwórz w formularz w nowym oknie. Zapisując się na rajd akceptujesz regulamin rajdu.

Wydarzenie na facebooku

Organizatorem rajdu jest:
Michał Marszał: 790 601 610
[email protected]

Korona gór polskich

28 szczytów, nieomal odpowiadających spisowi najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich Polski. Różnica polega na tym, że za najwyższe uznano te szczyty, na które w chwili ustalania Korony prowadził znakowany szlak turystyczny, w wyniku czego nie uwzględniono najwyższych szczytów Gór Bialskich i Gór Złotych.

Koncepcja została przedstawiona w 1997 roku przez Marka Więckowskiego i Wojciecha Lewandowskiego w czasopiśmie „Poznaj swój kraj”.
Korona Gór Polski zatwierdzona została 13 grudnia 1997 r. na specjalnym spotkaniu zwołanym przez redakcję „Poznaj swój kraj”, inaugurującym jednocześnie powstanie Klubu Zdobywców Korony Gór Polski.
Ogłaszając ideę KGP, redakcji „Poznaj swój kraj” chodziło nie tylko o odciążenie najpopularniejszych gór na czele z Tatrami i spopularyzowanie wielu innych, atrakcyjnych, lecz nieznanych pasm, ale także o dogłębne poznanie tych rejonów kraju, z ich historią, przyrodą, geologiczną przeszłością i współczesną kulturą. Zachęcając wszystkich do zdobywania KGP – co czynić można w dowolnym czasie i w dowolny sposób (pieszo, na rowerze, czy na nartach) – redakcja prowadząca klub Zdobywców (publikuje w każdym wydaniu „Poznaj swój kraj” materiały klubowe) organizuje wzorcowe wyprawy na poszczególne szczyty (do końca 2009 r. było ich 21), zapewnia swym członkom – prenumeratorom miesięcznika m.in. zniżkowe (30%) noclegi w obiektach rekomendowanych.

W styczniu 2011 r. na liście członków Klubu Zdobywców znalazły się nazwiska ok. 8800 członków, spośród których ponad 600 szczyci się już godnością Zdobywcy KGP, nadawaną po udokumentowaniu wszystkich wejść przez Lożę Zdobywców KGP.

Za realizację Korony Gór Polski i prowadzenie klubu jej zdobywców redakcja „Poznaj swój kraj” otrzymała specjalne wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie im. Mieczysława Orłowicza na najlepsze materiały prasowe, radiowe i telewizyjne promujące polską turystykę krajową w 2007 roku.