Rajd „Ten Trzeci” w Beskid Niski

Beskid Niski to zdecydowanie jedna z najdzikszych grup górskich w Polsce. Szczyty nie należą tu do najwyższych i przeważnie są zalesione. Ale to nie góry i szczyty są tym, co wyróżnia Beskid Niski. Pozwólcie oczarować się niezwykle malowniczym dolinom – dziś opustoszałym, niegdyś tętniącym życiem łemkowskich wsi. Kraina łagodności, połacie kwiecistych łąk, zapach wiekowego drewna i niesamowita kultura powoli odchodząca w zapomnienie… Beskid Niski to idealne miejsce do niespiesznej wędrówki, smakowania każdej chwili i przyglądania się dzikiej przyrodzie, która szybko zajęła miejsce po wcześniejszych lokatorach. To kraina Łemków, ludu odmiennej mowy i wiary.

Obiecujemy, że będzie sielsko i bez zbędnych zdobyczy techniki! Te kilka dni pozwoli nam oderwać się od miejskiego zgiełku. Będziemy nocować w studenckich chatkach, gdzie czas płynie wolniej, a wieczory upływają beztrosko przy dźwiękach gitary. Pakujcie plecaki i ruszajcie z nami w góry!

Informatorek – dostępny pod linkiem

Zapisy:
Zapisy odbywają się poprzez formularz. Ostatnim dniem zapisów jest wtorek 26 kwietnia. Liczba uczestników jest ograniczona. Dane do przelewu zostaną udostępnione drogą mailową po potwierdzeniu zapisu.

Koordynator:
Natalia Łożykowska
tel. 501 260 007
[email protected]

Rajd „Na Przekór” w Beskid Niski – 9-13/11/2016

Bardzo śliski czy może sercu bliski Beskid Niski?
Zapraszamy na Rajd Na Przekór! W dniach 9 – 13 listopada 2016 r. wybieramy się właśnie w Beskid Niski. Liczba miejsc jest ograniczona, więc radzimy zapisywać się czym prędzej.

Szczegółowe informacje dostępne są w informatorku (wersja 2, zmiana 31.10.2016)

Formularz zgłoszeń:

Uzupełnij bądź otwórz w formularz w nowym oknie

Wydarzenie na facebooku

14936195_1792469277635268_6149800569759334400_n

Organizatorkami rajdu są:
Natalia Łożykowska: 501 260 007
Magda Gajek: 888 478 970
[email protected]

Korona gór polskich

28 szczytów, nieomal odpowiadających spisowi najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich Polski. Różnica polega na tym, że za najwyższe uznano te szczyty, na które w chwili ustalania Korony prowadził znakowany szlak turystyczny, w wyniku czego nie uwzględniono najwyższych szczytów Gór Bialskich i Gór Złotych.

Koncepcja została przedstawiona w 1997 roku przez Marka Więckowskiego i Wojciecha Lewandowskiego w czasopiśmie „Poznaj swój kraj”.
Korona Gór Polski zatwierdzona została 13 grudnia 1997 r. na specjalnym spotkaniu zwołanym przez redakcję „Poznaj swój kraj”, inaugurującym jednocześnie powstanie Klubu Zdobywców Korony Gór Polski.
Ogłaszając ideę KGP, redakcji „Poznaj swój kraj” chodziło nie tylko o odciążenie najpopularniejszych gór na czele z Tatrami i spopularyzowanie wielu innych, atrakcyjnych, lecz nieznanych pasm, ale także o dogłębne poznanie tych rejonów kraju, z ich historią, przyrodą, geologiczną przeszłością i współczesną kulturą. Zachęcając wszystkich do zdobywania KGP – co czynić można w dowolnym czasie i w dowolny sposób (pieszo, na rowerze, czy na nartach) – redakcja prowadząca klub Zdobywców (publikuje w każdym wydaniu „Poznaj swój kraj” materiały klubowe) organizuje wzorcowe wyprawy na poszczególne szczyty (do końca 2009 r. było ich 21), zapewnia swym członkom – prenumeratorom miesięcznika m.in. zniżkowe (30%) noclegi w obiektach rekomendowanych.

W styczniu 2011 r. na liście członków Klubu Zdobywców znalazły się nazwiska ok. 8800 członków, spośród których ponad 600 szczyci się już godnością Zdobywcy KGP, nadawaną po udokumentowaniu wszystkich wejść przez Lożę Zdobywców KGP.

Za realizację Korony Gór Polski i prowadzenie klubu jej zdobywców redakcja „Poznaj swój kraj” otrzymała specjalne wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie im. Mieczysława Orłowicza na najlepsze materiały prasowe, radiowe i telewizyjne promujące polską turystykę krajową w 2007 roku.