Wydarzenie na facebooku.
Formularz zapisów (kliknij by otworzyć w nowym oknie):
Koordynatorkami rajdu są:
Dominika Grabowska 782 148 238
Mirella Kurzawa 535 580 560
[email protected]
Akademicki Klub Górski "Halny" Poznań
Górskie rajdy piesze, slajdy podróżnicze, wypożyczalnia sprzętu górskiego
Wydarzenie na facebooku.
Formularz zapisów (kliknij by otworzyć w nowym oknie):
Koordynatorkami rajdu są:
Dominika Grabowska 782 148 238
Mirella Kurzawa 535 580 560
[email protected]
Szczegółowe informacje dostępne są w informatorku.
Formularz zgłoszeń:
Uzupełnij bądź otwórz w formularz w nowym oknie
Koordynatorami rajdu są:
Michał Fałek 667-287-023
Paweł Wachowski 723-119-727
[email protected]
Wyniki obliczeń nie były pomyślne. Wynikało z nich, że trasa dwudniowa będzie tak naprawdę trwać jedną dobę, że rajd okaże się przejażdżką pociągami i autobusami z małą wycieczką w góry pośrodku, i że rzeczą niewykonalną będzie przemierzenie wyznaczonej trasy w czasie, w którym w aktualnej porze roku Słońce znajduje się nad horyzontem. Nawet najbardziej optymistyczne założenia nie zmieniały istoty tej sytuacji. Trzeba więc było szybko skończyć z zaprzątaniem sobie umysłu niepokojącymi wynikami obliczeń i ruszać. Na drugi koniec Polski. Na dwa dni. Żeby, skoro nie można pobyć dłużej w górach, chociaż duchowo się nimi sztachnąć.
Kiedy? 14-16 marca 2014
Dokąd? Beskid Sądecki
Jak? Ściągnij informatorek! Prosimy o jego uważne przeczytanie i rozsądny wybór tras;)
Rajd już za nami, zachęcamy do podzielenia się swoimi wrażeniami z wyjazdu, nadesłaniem zdjęć!
Galeria Michała Pilca:
Organizatorzy proszą o zapoznanie się z regulaminem rajdu:
Formularz zapisów: https://docs.google.com/forms/d/1o7F9cDMSg2RboHy0ivt_2_E2M6p024_h4EOUccddkW8/viewform
Sponsorami nagród na trasie specjalnej są Ścianka Wspinaczkowa Avana, Cafe Muza oraz Kino Muza. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych sponsorów – ktoś na pewno z niej skorzysta;)
28 szczytów, nieomal odpowiadających spisowi najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich Polski. Różnica polega na tym, że za najwyższe uznano te szczyty, na które w chwili ustalania Korony prowadził znakowany szlak turystyczny, w wyniku czego nie uwzględniono najwyższych szczytów Gór Bialskich i Gór Złotych.
Koncepcja została przedstawiona w 1997 roku przez Marka Więckowskiego i Wojciecha Lewandowskiego w czasopiśmie „Poznaj swój kraj”.
Korona Gór Polski zatwierdzona została 13 grudnia 1997 r. na specjalnym spotkaniu zwołanym przez redakcję „Poznaj swój kraj”, inaugurującym jednocześnie powstanie Klubu Zdobywców Korony Gór Polski.
Ogłaszając ideę KGP, redakcji „Poznaj swój kraj” chodziło nie tylko o odciążenie najpopularniejszych gór na czele z Tatrami i spopularyzowanie wielu innych, atrakcyjnych, lecz nieznanych pasm, ale także o dogłębne poznanie tych rejonów kraju, z ich historią, przyrodą, geologiczną przeszłością i współczesną kulturą. Zachęcając wszystkich do zdobywania KGP – co czynić można w dowolnym czasie i w dowolny sposób (pieszo, na rowerze, czy na nartach) – redakcja prowadząca klub Zdobywców (publikuje w każdym wydaniu „Poznaj swój kraj” materiały klubowe) organizuje wzorcowe wyprawy na poszczególne szczyty (do końca 2009 r. było ich 21), zapewnia swym członkom – prenumeratorom miesięcznika m.in. zniżkowe (30%) noclegi w obiektach rekomendowanych.
W styczniu 2011 r. na liście członków Klubu Zdobywców znalazły się nazwiska ok. 8800 członków, spośród których ponad 600 szczyci się już godnością Zdobywcy KGP, nadawaną po udokumentowaniu wszystkich wejść przez Lożę Zdobywców KGP.
Za realizację Korony Gór Polski i prowadzenie klubu jej zdobywców redakcja „Poznaj swój kraj” otrzymała specjalne wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie im. Mieczysława Orłowicza na najlepsze materiały prasowe, radiowe i telewizyjne promujące polską turystykę krajową w 2007 roku.