Rajd „Na Szprychach” Ponidzie

Masz ochotę na trochę ruchu i świeżego powietrza? Przyłącz się do naszego rajdu rowerowego!🚴

Zapraszamy na rajd rowerowy po Ponidziu, odbywający się w długi weekend 30.05-02.06.2024. Jak co roku planujemy spać w namiotach.⛺
Po więcej szczegółów zerknijcie do informatorka:
Zapisy na rajd odbywają się poprzez formularz:
https://forms.gle/yTmFDjxyFaZ4V7jv5
Liczba miejsc jest ograniczona. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem rajdu (link w formularzu zapisów), określającym ostateczny termin na dokonywanie wpłat, gwarantujących miejsce na rajdzie.
Osoby jadące z nami po raz pierwszy zapraszamy na informacyjne spotkanie
Klubu we wtorek 21.05. o godz. 19 w naszej siedzibie w DS1 📢
Koordynator:
Michał Bauza
tel. 664 720 364

z Rajdu Przebiśniegowego 2015 w Góry Świętokrzyskie

Kolejny Rajd Przebiśniegowy przechodzi do historii. Przypomnijmy sobie kilka rajdowych chwil wczytując się w tekst relacji pióra Moniki Szczepańskiej.

 

Znowu Halniacy do pociągu wsiadali,

Znowu w góry nocnym się wybierali,

Siedzą w przedziale nieświadomi tego,

Czego doświadczą zaraz dziwnego.

 

Jak to zawsze w zwyczaju ich bywa,

Bo muzyka w ich żyłach się skrywa,

Halniacy wesoło się rozśpiewali,

Do tego gitarą do rytmu przygrywali.

Czytaj dalej „z Rajdu Przebiśniegowego 2015 w Góry Świętokrzyskie”

Rajd Przebiśniegowy, 13-15/03/2015

Zapraszamy serdecznie na pierwszy duży rajd w tym roku – Rajd Przebiśniegowy, na który w tym roku wybierzemy się w Góry Świętokrzyskie. Rajd odbędzie się w dniach 13-15 marca 2015 r., natomiast organizatorami rajdu są Tomek Kaniewski i Wojtek Lubarski.

Uwaga! Kolejna korekta Informatorka.

Informatorek rajdowy

Formularz zgłoszeniowy

Wydarzenie na portalu Facebook

Relacja Moniki Szczepańskiej

Galeria zdjęć Łukasza Flisa i Dominika Paździora:

Korona gór polskich

28 szczytów, nieomal odpowiadających spisowi najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich Polski. Różnica polega na tym, że za najwyższe uznano te szczyty, na które w chwili ustalania Korony prowadził znakowany szlak turystyczny, w wyniku czego nie uwzględniono najwyższych szczytów Gór Bialskich i Gór Złotych.

Koncepcja została przedstawiona w 1997 roku przez Marka Więckowskiego i Wojciecha Lewandowskiego w czasopiśmie „Poznaj swój kraj”.
Korona Gór Polski zatwierdzona została 13 grudnia 1997 r. na specjalnym spotkaniu zwołanym przez redakcję „Poznaj swój kraj”, inaugurującym jednocześnie powstanie Klubu Zdobywców Korony Gór Polski.
Ogłaszając ideę KGP, redakcji „Poznaj swój kraj” chodziło nie tylko o odciążenie najpopularniejszych gór na czele z Tatrami i spopularyzowanie wielu innych, atrakcyjnych, lecz nieznanych pasm, ale także o dogłębne poznanie tych rejonów kraju, z ich historią, przyrodą, geologiczną przeszłością i współczesną kulturą. Zachęcając wszystkich do zdobywania KGP – co czynić można w dowolnym czasie i w dowolny sposób (pieszo, na rowerze, czy na nartach) – redakcja prowadząca klub Zdobywców (publikuje w każdym wydaniu „Poznaj swój kraj” materiały klubowe) organizuje wzorcowe wyprawy na poszczególne szczyty (do końca 2009 r. było ich 21), zapewnia swym członkom – prenumeratorom miesięcznika m.in. zniżkowe (30%) noclegi w obiektach rekomendowanych.

W styczniu 2011 r. na liście członków Klubu Zdobywców znalazły się nazwiska ok. 8800 członków, spośród których ponad 600 szczyci się już godnością Zdobywcy KGP, nadawaną po udokumentowaniu wszystkich wejść przez Lożę Zdobywców KGP.

Za realizację Korony Gór Polski i prowadzenie klubu jej zdobywców redakcja „Poznaj swój kraj” otrzymała specjalne wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie im. Mieczysława Orłowicza na najlepsze materiały prasowe, radiowe i telewizyjne promujące polską turystykę krajową w 2007 roku.