Piotr Pustelnik – „Moje Góry” – Prelekcja z okazji 50-lecia AKG Halny

Z okazji jubileuszu 50-lecia Akademickiego Klubu Górskiego „Halny”, mamy zaszczyt zaprosić wszystkich sympatyków oraz zakręconych górołazów na wyjątkowe spotkanie z legendą polskiego himalaizmu — Piotrem Pustelnikiem! 🤩🏔️

Nasz prelegent podzieli się swoją historią: opowieścią o młodym chłopaku, który zafascynował się górami i nieodwracalnie zmienił swoje życie. Opowie o relacji jak rozwijało się jego przywiązanie do gór i jakie wyzwania, zawody, sukcesy, porażki oraz wspaniałe chwile towarzyszyły tej drodze.😊

Piotr Pustelnik — doktor inżynierii chemicznej🧪, wieloletni członek i kilkukrotny prezes Akademickiego Klubu Górskiego w Łodzi oraz zasłużony prezes Polskiego Związku Alpinizmu🗻, znany jest ze swojej nienagannie etycznej postawy podczas wypraw wysokogórskich. Swoją przygodę ze wspinaniem rozpoczął początkowo w Tatrach, później Dolomitach i Alpach. Uwieńczeniem jego osiągnięć jest zdobycie wszystkich ośmiotysięczników jako trzeci Polak — po Jerzym Kukuczce i Krzysztofie Wielickim — i jako dwudziesty himalaista na świecie. 🔥🔥🔥

Nie przegapcie szansy na spotkanie z człowiekiem-legendą, który pokazał, że góry to nie tylko piękne krajobrazy, ale przede wszystkim miejsce, gdzie można poznawać siebie, przekraczać własne granice i odkrywać nowe horyzonty 🥾🥾

miejsce: Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej, ul. Piotrowo 2, sala CW4

WSTĘP WOLNY

Kungsleden — kobieca wędrówka solo przez arktyczną tundrę

Jeśli kochacie góry i przygodę, to na pewno zainteresuje was Kungsleden. To jeden z najpiękniejszych szlaków w Szwecji. Zapraszamy na spotkanie, na którym dowiecie się więcej o tym fascynującym szlaku!🌍🏔️

Kiedy? We wtorek 12 marca o 19.00.

Gdzie? Rock Garaż, ul. Szewska 7, Poznań.

Kto jest zaproszony? Oczywiście każdy!

Kilka słów o prelekcji:
Kobieta solo na arktycznym szlaku długodystansowym? Dlaczego nie! Nie czekając na nadejście bardziej sprzyjających okoliczności, podróżnika Kasia Augustyn wyruszyła w pojedynkę na daleką północ, aby przejść 460 kilometrów szlakiem Kungsleden z ekwipunkiem zapewniającym jej samowystarczalność. „Królewski szlak” leży w 2/3 za kołem podbiegunowym, w szwedzkiej Laponii, i jest kwintesencją dzikiej, nieskażonej ingerencją człowieka przyrody. Surowy, ale niezwykle malowniczy krajobraz zmienia się tu równie szybko jak warunki pogodowe: ośnieżone góry, doliny polodowcowe, rozległe lasy i mokradła. Dodatkowego smaczku trasie dodaje logistyka związana z obowiązkowymi przeprawami kilku rzek i jezior oraz możliwość beztroskiego biwakowania pod chmurką. To opowieść o niełatwej drodze do spełnienia podróżniczego marzenia, która rozpoczęła się na długo przed postawieniem pierwszego kroku na szlaku.

Kasia Augustyn na Festiwalu Śladami Marzeń w 2023 zdobyła 3 miejsce w konkursie „Złoty Ślad” w kategorii świat za tę prelekcję.🏆

Zdecydujcie, czy to brzmi dostatecznie zachęcająco😉

Zapraszamy na fanpage na Facebooku:
https://www.facebook.com/akindofadventure

Oraz blog rodziny Augustyn:
https://akindofadventure.pl/

Kirgistan – w cieniu niebiańskich gór

Zapraszamy na prelekcję Kasi Augustyn – podróżniczki z zamiłowania w chwili wolnej od pracy na etacie, miłośniczki dalekiej północy i byłych republik radzieckich, autorki bloga o rodzinnym podróżowaniu – A Kind of Adventure.

📆 Wykład odbędzie się 21.03 o godzinie 19:30 w sali 123 w Centrum Wykładowym.

Zapraszamy serdecznie! Poniżej przedsmak tego o czym opowie Kasia ⬇️⬇️⬇️

Wyobraź sobie zagubioną w górach dolinę, tysiące kilometrów od miejsc, o których kiedykolwiek słyszałeś. Do tego dodaj stada dzikich koni, krystalicznie czyste strumyki i turkusowe jeziora. Gdy spojrzysz w niebo, zauważysz orły polujące na świstaki, a w oddali Twój wzrok przykuje wielka ośnieżona góra wyznaczająca granicę z sąsiednimi Chinami. Witaj w Kirgistanie, małej postradzieckiej republice w centralnej Azji, gdzie góry dotykają nieba, a nomadyczna kultura pozostaje wciąż żywa. Gdy w naszych głowach zrodził się pomysł wyprawy do Kirgistanu, nie mieliśmy pojęcia, że jakiekolwiek planowanie nie ma tu najmniejszego sensu, a najlepszy scenariusz napisze dla nas życie. Droga do poznania kirgiskiej duszy zaprowadzi nas na tylne siedzenie samochodów przypadkowo poznanych ludzi, koński grzbiet, który pozwoli przekroczyć rwące rzeki i dotrzeć do mieszkańców położonych wysoko w górach jurt, na największy w Kirgistanie targ zwierząt czy mecz kokboru – tradycyjnej drużynowej gry rozgrywanej konno, w której zamiast piłki używa się.. martwej kozy.

Wydarzenie dostępne dla wszystkich!

Tajemnice Jedwabnego Szlaku

Zapraszamy na pokaz slajdów Rafała Jankowiaka z jego podróży po Uzbekistanie, zatytułowany „Tajemnice Jedwabnego Szlaku”!

Poniżej kilka słów od Rafała:

„Zapraszam na prezentację mojej, całkiem niedawnej (listopad 2022) podróży przez miasta i pustynie Uzbekistanu. Jeśli nie znudzi Cię moje ględzenie, dowiesz się dlaczego zniknęło niemałe niegdyś Jezioro Aralskie. Pojedziesz wraz ze mną sypialnym pociągiem przez pustynię albo zbiorową taksówką przez Tien Szan. Dowiesz się, gdzie nie wolno łowić ryb w sedesie (sic!), oraz za jakim klubem piłkarskim jest młodzież w Kokandzie.  Pospacerujesz zaułkami miast Jedwabnego Szlaku dniem i nocą, zobaczysz, jak bucharscy Żydzi przygotowują chleb szabatowy. Obejrzysz słynny samarkandzki Registan czy taszkienckie centrum płowu.”

Pokaz odbędzie się w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej, w sali 123 (I piętro), dnia 19.01.2023 od godziny 19:30.

Wydarzenie dostępne dla wszystkich, zapraszamy 🙂

„Yosemite oczami wspinacza”

Zapraszamy na prelekcję Patryka Kunca pt. „Yosemite oczami wspinacza”.

Patryk w tym roku odwiedził mekkę światowego wspinania – Park Narodowy Yosemite. Opowie o swoich przejściach oraz o tym jak wygląda wspinanie w Yoskach.

Prelekcja odbędzie się 6.12.2022 o godz. 19:30 w sali 123 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej.

Wydarzenie na Facebooku – dostępne pod linkiem.

Do zobaczenia!

Konno po dziewiczych górach Gruzji

Serdecznie zapraszamy na pokaz slajdów Jacka Jasińskiego pt. „Konno po dziewiczych górach Gruzji”!

„W tym roku opowiadam o mojej samotnej konnej wyprawie po pograniczu Pankisi-Tuszetii-Chewsuretii i Pszawii na gruzińskim Kaukazie. 10 dni, ja i 2 konie + pies przybłęda. Fajna przygoda, dużo adrenaliny, piękne dzikie góry (nie spotkałem ani jednego turysty (oprócz wyskoku na piwo do tuszyńskiego Omalo).Generalnie staram się promować „horse trekking” – czyli połączenie wypraw konnych z wysokogórskimi trekkingami.”

Jacek Jasiński

nieszablonowe wyprawy konne
Polska, Europa, Świat …
www.nomadiclife.eu

Pokaz slajdów odbędzie się w sali CW2 Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej, 02 grudnia 2021 r. (czwartek) o godz. 19:30.