Rajd Absolwenta 2019 w Góry Orlickie!

Góry Orlickie oferują wiele wspaniałych tras do narciarstwa biegowego. Naszą bazą wypadową będzie Chata Luna, przy której znajdują się nocne, oświetlone trasy biegówkowe. To dobra opcja dla tych, którym w dzień jest za mało nart. 🙂 Szczegółowe informacje znajdziecie w informatorku (wersja 2.0 – z kosztami wyjazdu).

Wydarzenie na facebooku.

Formularz zapisów (kliknij by otworzyć w nowym oknie):

Koordynatorem rajdu jest:
Adam Stryczyński 600 260 008
[email protected]

Rajd Sudety 2018 – Góry Bystrzyckie i Orlickie

W tym roku wiośnie najwyraźniej nie spieszy się do Poznania, a zatem chcielibyśmy Was zaprosić na jej wspólne poszukiwanie w Górach Bystrzyckich i Orlickich – kto wie, może utknęła gdzieś na czeskiej granicy… Tym razem spora część tras poprowadzi nas po czeskiej stronie, więc to doskonała okazja, by najeść się Studenckiej, napić czeskich piw i powspominać, jak w dzieciństwie oglądaliście Krecika. To wszystko już 13-15 kwietnia! Zapraszamy 😊

Szczegółowe informacje znajdziecie w informatorku
Wydarzenie na facebooku

3-dniowa Dzień I DŁUGA
KRÓTKA
Dzień II KRÓTKA
DŁUGA
2-dniowa Dzień I KRÓTKA
DŁUGA
Wspólne Powrót KRÓTKA
DŁUGA

 

Koordynatorami rajdu są:
Ania Bień
Kamil Pawluczuk

Kontakt:
[email protected]

Sponsorzy rajdu:

z Rajdu Przebiśniegowego 2014 w Beskid Sądecki

Wyniki obliczeń nie były pomyślne. Wynikało z nich, że trasa dwudniowa będzie tak naprawdę trwać jedną dobę, że rajd okaże się przejażdżką pociągami i autobusami z małą wycieczką w góry pośrodku, i że rzeczą niewykonalną będzie przemierzenie wyznaczonej trasy w czasie, w którym w aktualnej porze roku Słońce znajduje się nad horyzontem. Nawet najbardziej optymistyczne założenia nie zmieniały istoty tej sytuacji. Trzeba więc było szybko skończyć z zaprzątaniem sobie umysłu niepokojącymi wynikami obliczeń i ruszać. Na drugi koniec Polski. Na dwa dni. Żeby, skoro nie można pobyć dłużej w górach, chociaż duchowo się nimi sztachnąć.

Czytaj dalej „z Rajdu Przebiśniegowego 2014 w Beskid Sądecki”

Korona gór polskich

28 szczytów, nieomal odpowiadających spisowi najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich Polski. Różnica polega na tym, że za najwyższe uznano te szczyty, na które w chwili ustalania Korony prowadził znakowany szlak turystyczny, w wyniku czego nie uwzględniono najwyższych szczytów Gór Bialskich i Gór Złotych.

Koncepcja została przedstawiona w 1997 roku przez Marka Więckowskiego i Wojciecha Lewandowskiego w czasopiśmie „Poznaj swój kraj”.
Korona Gór Polski zatwierdzona została 13 grudnia 1997 r. na specjalnym spotkaniu zwołanym przez redakcję „Poznaj swój kraj”, inaugurującym jednocześnie powstanie Klubu Zdobywców Korony Gór Polski.
Ogłaszając ideę KGP, redakcji „Poznaj swój kraj” chodziło nie tylko o odciążenie najpopularniejszych gór na czele z Tatrami i spopularyzowanie wielu innych, atrakcyjnych, lecz nieznanych pasm, ale także o dogłębne poznanie tych rejonów kraju, z ich historią, przyrodą, geologiczną przeszłością i współczesną kulturą. Zachęcając wszystkich do zdobywania KGP – co czynić można w dowolnym czasie i w dowolny sposób (pieszo, na rowerze, czy na nartach) – redakcja prowadząca klub Zdobywców (publikuje w każdym wydaniu „Poznaj swój kraj” materiały klubowe) organizuje wzorcowe wyprawy na poszczególne szczyty (do końca 2009 r. było ich 21), zapewnia swym członkom – prenumeratorom miesięcznika m.in. zniżkowe (30%) noclegi w obiektach rekomendowanych.

W styczniu 2011 r. na liście członków Klubu Zdobywców znalazły się nazwiska ok. 8800 członków, spośród których ponad 600 szczyci się już godnością Zdobywcy KGP, nadawaną po udokumentowaniu wszystkich wejść przez Lożę Zdobywców KGP.

Za realizację Korony Gór Polski i prowadzenie klubu jej zdobywców redakcja „Poznaj swój kraj” otrzymała specjalne wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie im. Mieczysława Orłowicza na najlepsze materiały prasowe, radiowe i telewizyjne promujące polską turystykę krajową w 2007 roku.