Rajd Sudety w Góry Opawskie

Stęskniliście się za Sudetami? Jeśli tak, to mamy dla was świetną propozycję! Już niebawem, w weekend 7-9 kwietnia wybieramy się w Góry Opawskie, gdzie Halny nie zawitał od prawie 20 lat!

Szczegółowe informacje dostępne są w informatorku.

Formularz zgłoszeń:

Uzupełnij bądź otwórz w formularz w nowym oknie

Wydarzenie na facebooku

Organizatorami rajdu są:
Paulina Juszczak 691 974 585
Wojciech Jamroszczyk 697 553 922
[email protected]

Woda Góry Las na Rajdach AKG „Halny”

Na Rajdzie Sudety sklep podróżniczy Woda Góry Las był naszym sponsorem. Dołączy do nas jako wsparcie również na kolejnych rajdach, o czym będziemy jeszcze przypominać.
Woda Góry Las będzie z nami także na pokazach slajdów, na które cały czas serdecznie zapraszamy. Do następnego rajdu pozostało jeszcze trochę czasu, a ten czas oczekiwania może Wam umilić lektura bloga, w którym znajdziecie dużo ciekawych porad dla zapalonych turystów, m.in. jak dobrać plecak, jaki kubek termiczny jest najlepszy, czy informacje o softshelach, które bardzo przydają się podczas naszych górskich wędrówek.

Zapraszamy do czytania i komentowania.

„Ryba na Wiśle, czyli pontonem z Krakowa do Gdańska.” Spotkanie z Andrzejem Tomickim

Zapraszamy Was na pokaz slajdów Andrzeja Tomickiego!

Akcja o kryptonimie „Ryba na Wiśle” rozpoczęła się 25 maja. „Ryba”, bo tak mówią na niego znajomi i rodzina, wystartował z Krakowa, przemierzając codziennie kolejne kilometry Wisły. Na trasie spotykał różne trudności, z którymi albo radził sobie sam, albo mógł liczyć na pomoc życzliwych ludzi. W trakcie podróży stracił kilka kilogramów.

Gdzie? Sala C1 Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej

Kiedy? 3 kwietnia 2014 godz. 19:30

Po pokazie ZAPISY NA RAJD SUDETY, Rudawy Janowickie 11-13.04.2014

Rajd Sudety, 11/04-13/04/2014

Porcja informacji na dziś! Oto te pewne:

11-13.04.2014
Rudawy Janowickie
Organizatorzy: Michał i Kornel
Kontakt: [email protected]
Zapisy: przez formularz na stronie

oraz na spotkaniach klubowych
Wtorki 1 i 8 kwietnia 19:00 – 20:00 p. 9 DS 6

DANE DO PRZELEWU:
81 1140 2004 0000 3202 6292 5746
Michał Tomczyk
Stefańskiego 27
61-415 Poznań

Informatorek do ściągnięcia w wersji najpewniej ostatecznej 🙂

Aktualizacja: zmiana ceny rajdu. Niestety przez problemy z pkp i drugim noclegiem tak wyszło, że musimy zwiększyć koszty o 10 zł. Osoby które już wpłaciły nie muszą robić przelewu na to dodatkowe 10 zł, mogą po prostu dać nam na dworcu lub w schronisku. A i jeszcze jedna ważna informacja, na drugim noclegu nie ma dostępu do kuchni!

Autorzy zdjęć: Maciej Przybylak, Andrzej Gładysiak

 

Korona gór polskich

28 szczytów, nieomal odpowiadających spisowi najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich Polski. Różnica polega na tym, że za najwyższe uznano te szczyty, na które w chwili ustalania Korony prowadził znakowany szlak turystyczny, w wyniku czego nie uwzględniono najwyższych szczytów Gór Bialskich i Gór Złotych.

Koncepcja została przedstawiona w 1997 roku przez Marka Więckowskiego i Wojciecha Lewandowskiego w czasopiśmie „Poznaj swój kraj”.
Korona Gór Polski zatwierdzona została 13 grudnia 1997 r. na specjalnym spotkaniu zwołanym przez redakcję „Poznaj swój kraj”, inaugurującym jednocześnie powstanie Klubu Zdobywców Korony Gór Polski.
Ogłaszając ideę KGP, redakcji „Poznaj swój kraj” chodziło nie tylko o odciążenie najpopularniejszych gór na czele z Tatrami i spopularyzowanie wielu innych, atrakcyjnych, lecz nieznanych pasm, ale także o dogłębne poznanie tych rejonów kraju, z ich historią, przyrodą, geologiczną przeszłością i współczesną kulturą. Zachęcając wszystkich do zdobywania KGP – co czynić można w dowolnym czasie i w dowolny sposób (pieszo, na rowerze, czy na nartach) – redakcja prowadząca klub Zdobywców (publikuje w każdym wydaniu „Poznaj swój kraj” materiały klubowe) organizuje wzorcowe wyprawy na poszczególne szczyty (do końca 2009 r. było ich 21), zapewnia swym członkom – prenumeratorom miesięcznika m.in. zniżkowe (30%) noclegi w obiektach rekomendowanych.

W styczniu 2011 r. na liście członków Klubu Zdobywców znalazły się nazwiska ok. 8800 członków, spośród których ponad 600 szczyci się już godnością Zdobywcy KGP, nadawaną po udokumentowaniu wszystkich wejść przez Lożę Zdobywców KGP.

Za realizację Korony Gór Polski i prowadzenie klubu jej zdobywców redakcja „Poznaj swój kraj” otrzymała specjalne wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie im. Mieczysława Orłowicza na najlepsze materiały prasowe, radiowe i telewizyjne promujące polską turystykę krajową w 2007 roku.