Rajd Październikowy w Beskid Żywiecki

Od wakacji minęła już chwila, więc mamy nadzieję, że znowu jesteście spragnieni górskich wędrówek! 👣
Zapraszamy więc na Rajd Październikowy w Beskid Żywiecki.

Beskid Żywiecki – najwyższe pasmo w polskich Beskidach i drugie pod względem wysokości pasmo górskie w Polsce. Nie stanowi ono jednolitego masywu, lecz dzieli się na kilka wyraźnych grup górskich. Dość silnie wyodrębniony masyw w centralnej części Beskidu Żywieckiego tworzą Romanka (1366 m), Lipowski Wierch (1324 m) oraz Rysianka (1322 m).

Informatorek – dostępny pod linkiem Koszty zostaną podane niebawem.

Zapisy:
Zapisy odbywają się przez formularz. Osoby jadące z nami po raz pierwszy zapraszamy na spotkanie Klubu we wtorek 11.10. lub 18.10. o godz. 19:00 w celu zapoznania się.

Koordynator:
Zosia Kotowska
tel. 500 484 263
[email protected]

Rajd Na Przekór 2019 w Beskid Żywiecki!

Mamy przyjemność zaprosić was na Rajd „Na Przekór” 2019, który tym razem zabierze nas w piękne rejony Beskidu Żywieckiego. Beskid Żywiecki to drugie co do wysokości (po Tatrach) pasmo górskie w Polsce. Należy do Zewnętrznych Karpat Zachodnich, a w ich obrębie do Beskidów Zachodnich. Przebiega przez niego Wielki Europejski Dział Wodny między zlewiskami Morza Bałtyckiego i Morza Czarnego. Najwyższym szczytem jest Babia Góra (1752m.n.p.m.)

Szczegółowe informacje o rajdzie znajdziesz w informatorku.

Wydarzenie na facebooku.

Formularz zapisów (kliknij by otworzyć w nowym oknie):

Koordynatorami rajdu są:
Dawid Bukowski 695769593
Mateusz Drabowicz 698662008
[email protected]

Rajd Śnieżny 2017 w Beskid Żywiecki

Beskid Żywiecki to drugie co do wysokości pasmo górskie w Polsce. Jego najwyższy szczyt, Babia Góra, zwana jest Królową Beskidów. I nie bez przyczyny – zwykle bywa kapryśna, wichrowa a zimą niebezpieczna. My jednak Królową podziwiać będziemy z bezpieczniej odległości wędrując wśród licznych hal. Cała Żywiecczyzna słynie z pięknego krajobrazu. Wyniosłe szczyty sąsiadują z malowniczymi dolinkami, poprzecinanymi potokami. W tych zagłębieniach terenu ulokowały się urocze miejscowości z zachowaną tradycyjną, ludową zabudową i żywą kulturą góralską. Kto chce sprawdzić, czy Beskid Żywiecki faktycznie jest tak piękny, niech czym prędzej zapisuje się na Rajd Śnieżny!

Szczegółowe informacje dostępne są w informatorku.

Formularz zgłoszeń:

Uzupełnij bądź otwórz w formularz w nowym oknie Czytaj dalej „Rajd Śnieżny 2017 w Beskid Żywiecki”

Rajd Challenge 12-14/02/2016

Tegoroczny rajd Challenge odbędzie się w terminie 12-14 lutego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym niestraszne jest biwakowanie zimą!

Cel to Beskid Żywiecki.

Wyjazd z Poznania Głównego o 23:30 do Suchej Beskidzkiej.

Powrót z Żywca o 12:30 do Poznania (20:04)

Proponowana trasa: http://mapa-turystyczna.pl/route/zu35

Koszty:

Bilety kupujemy razem na dworcu + ewentualna zrzutka na okolicznościowe znaczki.

Ze względu na walentynkowy czas wyjazdu wskazane zabranie czekoladowych serduszek i czerwonej bielizny 😀

Kontakt:

Michał Marszał – sekretarz AKG „Halny”

790 601 610 [email protected]

Rajd Śnieżny, 05-07/12/2014

Zapraszamy serdecznie do udziału w Rajdzie Śnieżnym! Beskid Żywiecki jest, zaraz po Tatrach, drugim co do wysokości pasmem górskim w Polsce. Na terenie naszego kraju pasmo dzieli się na dwie odseparowane od siebie części (zachodnią i wschodnią), które łączą się ze sobą na terenie Słowacji. My wędrować będziemy po części wschodniej, w której położony jest najwyższy szczyt Beskidów Zachodnich – Babia Góra (nazywany również Diablak – 1725 m n.p.m.).

Zapraszamy do zapoznania się z informatorkiem!

Czytaj dalej „Rajd Śnieżny, 05-07/12/2014”

Korona gór polskich

28 szczytów, nieomal odpowiadających spisowi najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich Polski. Różnica polega na tym, że za najwyższe uznano te szczyty, na które w chwili ustalania Korony prowadził znakowany szlak turystyczny, w wyniku czego nie uwzględniono najwyższych szczytów Gór Bialskich i Gór Złotych.

Koncepcja została przedstawiona w 1997 roku przez Marka Więckowskiego i Wojciecha Lewandowskiego w czasopiśmie „Poznaj swój kraj”.
Korona Gór Polski zatwierdzona została 13 grudnia 1997 r. na specjalnym spotkaniu zwołanym przez redakcję „Poznaj swój kraj”, inaugurującym jednocześnie powstanie Klubu Zdobywców Korony Gór Polski.
Ogłaszając ideę KGP, redakcji „Poznaj swój kraj” chodziło nie tylko o odciążenie najpopularniejszych gór na czele z Tatrami i spopularyzowanie wielu innych, atrakcyjnych, lecz nieznanych pasm, ale także o dogłębne poznanie tych rejonów kraju, z ich historią, przyrodą, geologiczną przeszłością i współczesną kulturą. Zachęcając wszystkich do zdobywania KGP – co czynić można w dowolnym czasie i w dowolny sposób (pieszo, na rowerze, czy na nartach) – redakcja prowadząca klub Zdobywców (publikuje w każdym wydaniu „Poznaj swój kraj” materiały klubowe) organizuje wzorcowe wyprawy na poszczególne szczyty (do końca 2009 r. było ich 21), zapewnia swym członkom – prenumeratorom miesięcznika m.in. zniżkowe (30%) noclegi w obiektach rekomendowanych.

W styczniu 2011 r. na liście członków Klubu Zdobywców znalazły się nazwiska ok. 8800 członków, spośród których ponad 600 szczyci się już godnością Zdobywcy KGP, nadawaną po udokumentowaniu wszystkich wejść przez Lożę Zdobywców KGP.

Za realizację Korony Gór Polski i prowadzenie klubu jej zdobywców redakcja „Poznaj swój kraj” otrzymała specjalne wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie im. Mieczysława Orłowicza na najlepsze materiały prasowe, radiowe i telewizyjne promujące polską turystykę krajową w 2007 roku.