Rajd Ten Trzeci 2023

Zapraszamy na Rajd Ten Trzeci 2023, czyli majówkę z Halnym!
W tym roku majówka będzie wyjątkowa, gdyż do wyboru są dwie opcje: wyjazd 5-dniowy w Beskid Śląski lub 9-dniowy do Chorwacji!

Wariant 5-dniowy – Beskid Śląski

Wybieramy się w Beskid Śląski, czyli pasmo górskie stanowiące część Beskidów Zachodnich. Najwyższymi szczytami Beskidu Śląskiego są Skrzyczne i Barania Góra, a charakterystyczne dla Beskidu Śląskiego jest występowanie stosunkowo licznych i miejscami dość rozbudowanych wychodni skalnych.

Do wyboru jest trasa schroniskowa oraz namiotowa!
Więcej informacji w informatorku.

Zapisy odbywają się poprzez formularz.

Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku.

Liczba miejsc na Rajd Ten Trzeci jest ograniczona. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem rajdu (link w formularzu zapisów), określającym ostateczny termin na dokonywanie wpłat, gwarantujących miejsce na rajdzie.

Osoby jadące z nami po raz pierwszy zapraszamy na spotkanie Klubu we wtorek 18.04.2023 o godz. 19:00 w celu zapoznania się.

Koordynatorzy:
Marta Skutnik 607 072617
Julia Rusińska 575 797 366
[email protected]

Wariant 9-dniowy – Chorwacja

Udajemy się w Velebit – największe, ale nie najwyższe pasmo górskie w Chorwacji, rozciągające się wzdłuż wybrzeża Adriatyku. To najbardziej atrakcyjne i najcenniejsze zjawisko przyrodnicze w Chorwacji, największy obszar chroniony tego kraju, podzielony na kilka mniejszych obszarów, w tym dwa parki narodowe, Paklenica w Dalmacji i Północny Velebit. Z prawie wszystkich stron rozpościerają się przepiękne widoki na morze, wyspy, na inne szczyty Velebitu i na Likę.

Dojazd na rajd odbywa się własnymi lub wypożyczonymi samochodami (w zależności od woli uczestników). Wyjazd w piątek wieczorem/w sobotę nad ranem (do ustalenia).

Więcej informacji w informatorku.

Zapisy odbywają się poprzez formularz.

Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku.

Liczba uczestników jest ograniczona i wynosi 16 osób.

Osoby jadące z nami po raz pierwszy zapraszamy na spotkanie Klubu we wtorek 18.04.2023 o godz. 19:00 w celu zapoznania się. Spotkanie jest obowiązkowe.

Koordynatorzy:
Natalia Łożykowska tel. 501 260 007
Zosia Kotowska tel. 500 484 263
[email protected]

Korona gór polskich

28 szczytów, nieomal odpowiadających spisowi najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich Polski. Różnica polega na tym, że za najwyższe uznano te szczyty, na które w chwili ustalania Korony prowadził znakowany szlak turystyczny, w wyniku czego nie uwzględniono najwyższych szczytów Gór Bialskich i Gór Złotych.

Koncepcja została przedstawiona w 1997 roku przez Marka Więckowskiego i Wojciecha Lewandowskiego w czasopiśmie „Poznaj swój kraj”.
Korona Gór Polski zatwierdzona została 13 grudnia 1997 r. na specjalnym spotkaniu zwołanym przez redakcję „Poznaj swój kraj”, inaugurującym jednocześnie powstanie Klubu Zdobywców Korony Gór Polski.
Ogłaszając ideę KGP, redakcji „Poznaj swój kraj” chodziło nie tylko o odciążenie najpopularniejszych gór na czele z Tatrami i spopularyzowanie wielu innych, atrakcyjnych, lecz nieznanych pasm, ale także o dogłębne poznanie tych rejonów kraju, z ich historią, przyrodą, geologiczną przeszłością i współczesną kulturą. Zachęcając wszystkich do zdobywania KGP – co czynić można w dowolnym czasie i w dowolny sposób (pieszo, na rowerze, czy na nartach) – redakcja prowadząca klub Zdobywców (publikuje w każdym wydaniu „Poznaj swój kraj” materiały klubowe) organizuje wzorcowe wyprawy na poszczególne szczyty (do końca 2009 r. było ich 21), zapewnia swym członkom – prenumeratorom miesięcznika m.in. zniżkowe (30%) noclegi w obiektach rekomendowanych.

W styczniu 2011 r. na liście członków Klubu Zdobywców znalazły się nazwiska ok. 8800 członków, spośród których ponad 600 szczyci się już godnością Zdobywcy KGP, nadawaną po udokumentowaniu wszystkich wejść przez Lożę Zdobywców KGP.

Za realizację Korony Gór Polski i prowadzenie klubu jej zdobywców redakcja „Poznaj swój kraj” otrzymała specjalne wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie im. Mieczysława Orłowicza na najlepsze materiały prasowe, radiowe i telewizyjne promujące polską turystykę krajową w 2007 roku.