O nas

Odznaka klubowa

Akademicki Klub Górski „Halny” jest klubem o charakterze typowo turystycznym, co oznacza, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Organizujemy rajdy piesze, wycieczki rowerowe, wyjazdy zimowe, wyprawy trampingowe i inne równie ciekawe imprezy. Są one przeznaczone dla wszystkich: dla wytrawnych włóczykijów jak i dla początkujacych lub niedzielnych turystów.

Siedzibą naszego Klubu jest pokój nr 206 w akademiku Politechniki Poznańskiej DS-1 w Poznaniu przy ulicy Jana Pawła II 28. Jeśli nie wiesz gdzie jest ta ulica – zerknij na mapkę.

Spotykamy się tam w każdy wtorek od godz. 19.00. Na spotkaniach tych wspólnie planujemy najbliższe wyjazdy i wspominamy te, które się już odbyły. Planujemy także działania klubu na najbliższe tygodnie. Zawsze mile widziane są osoby z głową pełną pomysłów. Podczas spotkań można też skorzystać z klubowej biblioteczki górskiej, poczytać górskie czasopisma („npm”, „National Geographic Traveler”) lub wypożyczyć sprzęt na kolejną wyprawę.

W prawie każdy czwartek (z krótką przerwą w okresie sesyjnym) organizujemy pokazy slajdów i od czasu do czasu spotkania z podróżnikami. Odbywają się one na Politechnice Poznańskiej w Centrum Wykładowym, przy ulicy Piotrowo 2, w sali CW1, która znajduje się zaraz po wejściu do budynku, po prawej stronie. Jeśli nie wiesz, gdzie to jest, zerknij na mapkę.

Informacje na temat bieżących wydarzeń klubowych znaleźć na tej stronie, klubowym Facebooku bądź na na plakatach wywieszanych w większości poznańskich uczelni.