Rajd Śnieżny w Góry Złote i Bialskie

Zapraszamy na Rajd Śnieżny w Góry Złote i Bialskie, na który ruszamy w terminie 8-10.12.2023!

Do wyboru standardowo trasa trzy- lub dwudniowa – szczegóły w informatorku rajdowym.

Zapisy na rajd odbywają się poprzez formularz.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem rajdu (link w formularzu zapisów), określającym ostateczny termin na dokonywanie wpłat, gwarantujących miejsce na rajdzie.

Osoby jadące z nami po raz pierwszy zapraszamy na spotkanie Klubu we wtorek 28.11. o godz. 19:00 w naszej siedzibie w DS1 😉

Koordynatorzy:

Kasia Gładysz (odpowiedzialna za trasę dwudniową)
tel. 608547069
Karol Wesołowski (odpowiedzialny za trasę trzydniową)
tel. 534406222

[email protected]

Rajd Challenge – 17-19 luty 2017 – Masyw Śnieżnika

Gór nigdy za dużo, a zimno to tylko psychika! 😉 Jeśli niestraszny Ci śnieg i mróz w namiocie, to serdecznie zapraszamy na Rajd Challenge! W dniach 17 – 19 lutego 2017 r. wybieramy się w Masyw Śnieżnika na jedyny taki, namiotowo-zimowy rajd. Spać będziemy między innymi w miejscu, gdzie kiedyś mieściła się baza namiotowa AKG Halny. Szczegółowe informacje dostępne są w informatorku.

Atrakcje to zimowe wejście na Śnieżnik, zwiedzanie jaskini Radochowskiej oraz nocleg na terenie starej bazy namiotowej AKG HALNY!!! Zapewniamy: trudne warunki atmosferyczne, zimne nieprzespane noce, alternatywne dłuższe trasy, wybrudzenie i poobijanie w zakamarkach jaskini.

Zapoznać z trasami można się tutaj.

Formularz zgłoszeń:

Uzupełnij bądź otwórz w formularz w nowym oknie. Zapisując się na rajd akceptujesz regulamin rajdu.

Wydarzenie na facebooku

Organizatorem rajdu jest:
Michał Marszał: 790 601 610
[email protected]

Rajd Sudety, 10-12/04/2015

Jak co roku w kwietniu, kierunkiem rajdowym obranym przez nasz Klub są Sudety. Tym razem, dzięki naszym Organizatorom: Jackowi Jankowskiemu i Ulce Jarych, wybierzemy się w Góry Złote i Bialskie.

Zapraszamy do zapoznania się z uaktualnionym informatorkiem rajdowym,

zapisania się za pomocą formularza elektronicznego

oraz dołączenia do wydarzenia na portalu Facebook.

Sponsorem rajdu jest sklep turystyczny Tuttu.

tuttu

 

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z rajdu (autorzy: Ulka Jarych, Kamil Pawluczuk, Marek Wąsik i Łukasz Flis).

Korona gór polskich

28 szczytów, nieomal odpowiadających spisowi najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich Polski. Różnica polega na tym, że za najwyższe uznano te szczyty, na które w chwili ustalania Korony prowadził znakowany szlak turystyczny, w wyniku czego nie uwzględniono najwyższych szczytów Gór Bialskich i Gór Złotych.

Koncepcja została przedstawiona w 1997 roku przez Marka Więckowskiego i Wojciecha Lewandowskiego w czasopiśmie „Poznaj swój kraj”.
Korona Gór Polski zatwierdzona została 13 grudnia 1997 r. na specjalnym spotkaniu zwołanym przez redakcję „Poznaj swój kraj”, inaugurującym jednocześnie powstanie Klubu Zdobywców Korony Gór Polski.
Ogłaszając ideę KGP, redakcji „Poznaj swój kraj” chodziło nie tylko o odciążenie najpopularniejszych gór na czele z Tatrami i spopularyzowanie wielu innych, atrakcyjnych, lecz nieznanych pasm, ale także o dogłębne poznanie tych rejonów kraju, z ich historią, przyrodą, geologiczną przeszłością i współczesną kulturą. Zachęcając wszystkich do zdobywania KGP – co czynić można w dowolnym czasie i w dowolny sposób (pieszo, na rowerze, czy na nartach) – redakcja prowadząca klub Zdobywców (publikuje w każdym wydaniu „Poznaj swój kraj” materiały klubowe) organizuje wzorcowe wyprawy na poszczególne szczyty (do końca 2009 r. było ich 21), zapewnia swym członkom – prenumeratorom miesięcznika m.in. zniżkowe (30%) noclegi w obiektach rekomendowanych.

W styczniu 2011 r. na liście członków Klubu Zdobywców znalazły się nazwiska ok. 8800 członków, spośród których ponad 600 szczyci się już godnością Zdobywcy KGP, nadawaną po udokumentowaniu wszystkich wejść przez Lożę Zdobywców KGP.

Za realizację Korony Gór Polski i prowadzenie klubu jej zdobywców redakcja „Poznaj swój kraj” otrzymała specjalne wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie im. Mieczysława Orłowicza na najlepsze materiały prasowe, radiowe i telewizyjne promujące polską turystykę krajową w 2007 roku.