Halniacki Sylwester 2022

Bardzo miło nam ogłosić, że jak co roku, zapraszamy na halniackiego Sylwestra!

Tym razem Nowy Rok 2023 będziemy witać w Strużnicy, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie! Miłośnicy wędrówek będą mogli przemierzać Rudawy Janowickie, na biegówki i narty też niedaleko, a najtwardsi łojanci zapewne sprawdzą, czy skała jest sucha.

Koszt halniackiego Sylwestra wynosi 210zł. W pakiecie są: 2 noclegi w terminie 30.12 – 01.01 z pościelą i ręcznikiem oraz składka na imprezę (napój musujący, sałatki, napoje, przekąski). Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 37 osób.

Zapisy odbywają się przez formularz

Po zapisaniu się otrzymacie zwrotnego maila z potwierdzeniem zapisu oraz numerem konta, na który należy wpłacić należną kwotę.

Do schroniska można przyjechać wcześniej lub zostać dłużej. Cena za jeden nocleg poza okresem sylwestrowym wynosi 90zł.

Jak tradycja każe również i w tym roku impreza będzie przebierana. Tym razem motywem przewodnim będzie litera S! 🙂

Informacje o ośrodku:
– nazwa: Agroturystyka Sokoliki
– adres: Strużnica 39
– 37 miejsc w pokojach max. 4-osobowych
– dostęp do kuchni i lodówki,
– parking bezpłatny.

Transport:
– do schroniska można dojechać samochodem pod sam obiekt,
– formularz z wolnymi miejscami w samochodach dostępny pod linkiem.
– dojazd komunikacją publiczną również jest możliwy, co nie oznacza, że łatwy. 🙂

Do zobaczenia na Sylwestrze 2022!

Rajd Sudety w Rudawy Janowickie

Rudawy Janowickie – mekka chyba większości polskich wspinaczy. Jest to niewielkie pasmo położone w Sudetach Zachodnich, w cieniu Karkonoszy. Mimo niedużej powierzchni i wysokości Rudawy są miejscem niezwykle urokliwym, chociaż dość rzadko odwiedzanym w celach trekkingowych.
Zapraszamy na Rajd, który pozwoli wam zwiedzić to malownicze pasmo Sudetów z perspektywy pieszego szlaku.
Pakuj plecak i jedź z nami w Rudawy!

Informatorek:
https://drive.google.com/file/d/1oPOa_MlxMcqP9kEnRWA8NvYrjk67am0f/view?usp=sharing

Zapisy: https://forms.gle/54tW6PeGxpDHQQAr5

Koordynatorzy:
Patryk Karaś +48663311556
Marta Skutnik +48607072617
Kontakt e-mail: [email protected]

„Ryba na Wiśle, czyli pontonem z Krakowa do Gdańska.” Spotkanie z Andrzejem Tomickim

Zapraszamy Was na pokaz slajdów Andrzeja Tomickiego!

Akcja o kryptonimie „Ryba na Wiśle” rozpoczęła się 25 maja. „Ryba”, bo tak mówią na niego znajomi i rodzina, wystartował z Krakowa, przemierzając codziennie kolejne kilometry Wisły. Na trasie spotykał różne trudności, z którymi albo radził sobie sam, albo mógł liczyć na pomoc życzliwych ludzi. W trakcie podróży stracił kilka kilogramów.

Gdzie? Sala C1 Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej

Kiedy? 3 kwietnia 2014 godz. 19:30

Po pokazie ZAPISY NA RAJD SUDETY, Rudawy Janowickie 11-13.04.2014

Rajd Sudety, 11/04-13/04/2014

Porcja informacji na dziś! Oto te pewne:

11-13.04.2014
Rudawy Janowickie
Organizatorzy: Michał i Kornel
Kontakt: [email protected]
Zapisy: przez formularz na stronie

oraz na spotkaniach klubowych
Wtorki 1 i 8 kwietnia 19:00 – 20:00 p. 9 DS 6

DANE DO PRZELEWU:
81 1140 2004 0000 3202 6292 5746
Michał Tomczyk
Stefańskiego 27
61-415 Poznań

Informatorek do ściągnięcia w wersji najpewniej ostatecznej 🙂

Aktualizacja: zmiana ceny rajdu. Niestety przez problemy z pkp i drugim noclegiem tak wyszło, że musimy zwiększyć koszty o 10 zł. Osoby które już wpłaciły nie muszą robić przelewu na to dodatkowe 10 zł, mogą po prostu dać nam na dworcu lub w schronisku. A i jeszcze jedna ważna informacja, na drugim noclegu nie ma dostępu do kuchni!

Autorzy zdjęć: Maciej Przybylak, Andrzej Gładysiak

 

Korona gór polskich

28 szczytów, nieomal odpowiadających spisowi najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich Polski. Różnica polega na tym, że za najwyższe uznano te szczyty, na które w chwili ustalania Korony prowadził znakowany szlak turystyczny, w wyniku czego nie uwzględniono najwyższych szczytów Gór Bialskich i Gór Złotych.

Koncepcja została przedstawiona w 1997 roku przez Marka Więckowskiego i Wojciecha Lewandowskiego w czasopiśmie „Poznaj swój kraj”.
Korona Gór Polski zatwierdzona została 13 grudnia 1997 r. na specjalnym spotkaniu zwołanym przez redakcję „Poznaj swój kraj”, inaugurującym jednocześnie powstanie Klubu Zdobywców Korony Gór Polski.
Ogłaszając ideę KGP, redakcji „Poznaj swój kraj” chodziło nie tylko o odciążenie najpopularniejszych gór na czele z Tatrami i spopularyzowanie wielu innych, atrakcyjnych, lecz nieznanych pasm, ale także o dogłębne poznanie tych rejonów kraju, z ich historią, przyrodą, geologiczną przeszłością i współczesną kulturą. Zachęcając wszystkich do zdobywania KGP – co czynić można w dowolnym czasie i w dowolny sposób (pieszo, na rowerze, czy na nartach) – redakcja prowadząca klub Zdobywców (publikuje w każdym wydaniu „Poznaj swój kraj” materiały klubowe) organizuje wzorcowe wyprawy na poszczególne szczyty (do końca 2009 r. było ich 21), zapewnia swym członkom – prenumeratorom miesięcznika m.in. zniżkowe (30%) noclegi w obiektach rekomendowanych.

W styczniu 2011 r. na liście członków Klubu Zdobywców znalazły się nazwiska ok. 8800 członków, spośród których ponad 600 szczyci się już godnością Zdobywcy KGP, nadawaną po udokumentowaniu wszystkich wejść przez Lożę Zdobywców KGP.

Za realizację Korony Gór Polski i prowadzenie klubu jej zdobywców redakcja „Poznaj swój kraj” otrzymała specjalne wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie im. Mieczysława Orłowicza na najlepsze materiały prasowe, radiowe i telewizyjne promujące polską turystykę krajową w 2007 roku.