Szczegółowe informacje o rajdzie znajdziesz w informatorku.
Wydarzenie na facebooku.
Formularz zapisów (kliknij by otworzyć w nowym oknie):
Koordynatorami rajdu są:
Jan Gabor tel. 668 235 772
Błażej Krzyżanek tel. 792 524 305
[email protected]
Akademicki Klub Górski "Halny" przy Politechnice Poznańskiej
Górskie rajdy piesze, slajdy podróżnicze, wypożyczalnia sprzętu górskiego
Szczegółowe informacje o rajdzie znajdziesz w informatorku.
Wydarzenie na facebooku.
Formularz zapisów (kliknij by otworzyć w nowym oknie):
Koordynatorami rajdu są:
Jan Gabor tel. 668 235 772
Błażej Krzyżanek tel. 792 524 305
[email protected]
Formularz zgłoszeń:
Uzupełnij bądź otwórz w formularz w nowym oknie
Koordynatorem rajdu jest:
Ania Namerła: 888 075 589
[email protected]
Zapraszamy serdecznie na pierwszy w tym roku kalendarzowym rajd!
31.01-2.02
Góry Stołowe, Domek w lesie
Organizator: Andrzej Kempiński
Zapisy mailowo oraz po pokazach slajdów 16.01 i 23.01
Ilość miejsc ograniczona rozmiarami Domku! 🙂
Rajd ma charakter biegówkowy, sprzęt do wypożyczenia w Schronisku Pasterka
Informatorek: rajd absolwenta
28 szczytów, nieomal odpowiadających spisowi najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich Polski. Różnica polega na tym, że za najwyższe uznano te szczyty, na które w chwili ustalania Korony prowadził znakowany szlak turystyczny, w wyniku czego nie uwzględniono najwyższych szczytów Gór Bialskich i Gór Złotych.
Koncepcja została przedstawiona w 1997 roku przez Marka Więckowskiego i Wojciecha Lewandowskiego w czasopiśmie „Poznaj swój kraj”.
Korona Gór Polski zatwierdzona została 13 grudnia 1997 r. na specjalnym spotkaniu zwołanym przez redakcję „Poznaj swój kraj”, inaugurującym jednocześnie powstanie Klubu Zdobywców Korony Gór Polski.
Ogłaszając ideę KGP, redakcji „Poznaj swój kraj” chodziło nie tylko o odciążenie najpopularniejszych gór na czele z Tatrami i spopularyzowanie wielu innych, atrakcyjnych, lecz nieznanych pasm, ale także o dogłębne poznanie tych rejonów kraju, z ich historią, przyrodą, geologiczną przeszłością i współczesną kulturą. Zachęcając wszystkich do zdobywania KGP – co czynić można w dowolnym czasie i w dowolny sposób (pieszo, na rowerze, czy na nartach) – redakcja prowadząca klub Zdobywców (publikuje w każdym wydaniu „Poznaj swój kraj” materiały klubowe) organizuje wzorcowe wyprawy na poszczególne szczyty (do końca 2009 r. było ich 21), zapewnia swym członkom – prenumeratorom miesięcznika m.in. zniżkowe (30%) noclegi w obiektach rekomendowanych.
W styczniu 2011 r. na liście członków Klubu Zdobywców znalazły się nazwiska ok. 8800 członków, spośród których ponad 600 szczyci się już godnością Zdobywcy KGP, nadawaną po udokumentowaniu wszystkich wejść przez Lożę Zdobywców KGP.
Za realizację Korony Gór Polski i prowadzenie klubu jej zdobywców redakcja „Poznaj swój kraj” otrzymała specjalne wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie im. Mieczysława Orłowicza na najlepsze materiały prasowe, radiowe i telewizyjne promujące polską turystykę krajową w 2007 roku.