Rajd Na Przekór 2023

Zapraszamy na Rajd Na Przekór – na przekór listopadowej pogodzie w dniach 17-19.11.2023 ruszymy szukać złotej słonecznej jesieni w Góry Sowie i Bardzkie!

Do wyboru standardowo trasa trzy- lub dwudniowa – szczegóły w informatorku rajdowym.

Zapisy na rajd odbywają się poprzez formularz.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem rajdu (link w formularzu zapisów), określającym ostateczny termin na dokonywanie wpłat, gwarantujących miejsce na rajdzie.

Osoby jadące z nami po raz pierwszy zapraszamy na spotkanie
Klubu we wtorek 07.11. o godz. 19:00 w naszej siedzibie w DS1.

Koordynatorzy:

Jakub Nalepa
tel. 781334945
Filip Nawrocki
tel. 791800131

[email protected]

Rajd Na Przekór 2018 w Góry Sowie!

GÓRY SOWIE to pasmo górskie w Sudetach Środkowych, mające kształt wypiętrzonego wału. Stanowi naturalną północno – zachodnią granicę Ziemi Kłodzkiej. Góry Sowie ciągną się na długości ok. 26 km między Górami Wałbrzyskimi a Górami Bardzkimi. Między przełęczami – Sokolą (754 m n.p.m.), Walimską (755 m n.p.m.) i Jugowską (801 m n.p.m.), znajduje się część z najwyższym szczytem tego pasma – Wielką Sową (1015 m n.p.m.). Góry Sowie uznawane są za najstarsze w Polsce. Budujące je prekambryjskie gnejsy mają ok. 2,5 miliarda lat! Szczegółowe informacje znajdziecie w informatorku (wersja 2 – z kosztami rajdu).

Wydarzenie na facebooku.

Formularz zapisów (kliknij by otworzyć w nowym oknie):

Koordynatorami rajdu są:
Marta Miciniak 605 195 715
Daria Pawlak 695 997 725
[email protected]

Rajd Sudety 08-10/04/2016

plakat v. 2.5
Spragnieni pieszych wędrówek i spalenia nadmiaru kilokalorii po świętach wracamy znów na górskie szlaki!

W dniach 08 – 10 kwietnia 2016 r. wybieramy się w Góry Sowie.

Zachęcamy do zapoznania się z informatorkiem rajdowym, dostępnym tutaj.

Zapisywać się można poprzez formularz zapisów. Kolejność zapisów decydować będzie o miejscu na łóżku na mecie (ich ilość  jest ograniczona).

Osoby, które jadą z nami po raz pierwszy, proszone są o zapisywanie się osobiście (w czwartek, 31.03, po pokazie slajdów i we wtorek, 05.04 na spotkaniu klubowym).

W czwartek, 31.03, będą znane też ostateczne ceny rajdu, natomiast termin wnoszenia wpłat to środa, 06.04.

Koordynatorami naszego rajdu są Paweł Mielewczyk i Jan Lamecki. Kontakt: [email protected]

Znaczek rajdowy: 

znaczek

Relacja z Rajdu Ten Trzeci 2013 w Nizke Tatry

3637_4818080806301_528966552_n

W poniedziałek, 29-tego kwietnia wieczorem wyjeżdżaliśmy pociągiem TLK z Poznania do Zakopanego. Pociąg odjeżdżający planowo o godzinie 21:20 spóźnił się. Niepotrzebnie tak się spieszyliśmy, aby na niego zdążyć. Wpakowaliśmy się do przedziałów, gdzie zaczęliśmy się integrować ze sobą. Nocleg w pociągu nie jest tak straszny, jak go malują. Niektórzy spali na podłodze, a inni – leżąc lub siedząc skuleni na siedzeniach. Wszyscy wyspani obudzili się, gdy pociąg był niedaleko stolicy Podhala.

Wtorek, 30-ty kwietnia

o 8:30 rano czekaliśmy na parkingu dla busów przy dworcu PKP w Zakopanem. Było nas 26 osób, z czego 17 – na trasę namiotową i 9 – na trasę długą. Po przerwie na zakupy i rozprostowanie kości odjechaliśmy autokarem w kierunku Łysej Polany, gdzie przekroczyliśmy granicę polsko-słowacką. Trudno to było zauważyć, gdyż oba państwa od kilku lat są w strefie Schengen. Podziwiając z okien autokaru strzeliste szczyty Tatr Wysokich dobiliśmy do miejscowości Telgart, leżącej na Słowacji, 30km na południe od miasta Poprad. Czytaj dalej „Relacja z Rajdu Ten Trzeci 2013 w Nizke Tatry”

Korona gór polskich

28 szczytów, nieomal odpowiadających spisowi najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich Polski. Różnica polega na tym, że za najwyższe uznano te szczyty, na które w chwili ustalania Korony prowadził znakowany szlak turystyczny, w wyniku czego nie uwzględniono najwyższych szczytów Gór Bialskich i Gór Złotych.

Koncepcja została przedstawiona w 1997 roku przez Marka Więckowskiego i Wojciecha Lewandowskiego w czasopiśmie „Poznaj swój kraj”.
Korona Gór Polski zatwierdzona została 13 grudnia 1997 r. na specjalnym spotkaniu zwołanym przez redakcję „Poznaj swój kraj”, inaugurującym jednocześnie powstanie Klubu Zdobywców Korony Gór Polski.
Ogłaszając ideę KGP, redakcji „Poznaj swój kraj” chodziło nie tylko o odciążenie najpopularniejszych gór na czele z Tatrami i spopularyzowanie wielu innych, atrakcyjnych, lecz nieznanych pasm, ale także o dogłębne poznanie tych rejonów kraju, z ich historią, przyrodą, geologiczną przeszłością i współczesną kulturą. Zachęcając wszystkich do zdobywania KGP – co czynić można w dowolnym czasie i w dowolny sposób (pieszo, na rowerze, czy na nartach) – redakcja prowadząca klub Zdobywców (publikuje w każdym wydaniu „Poznaj swój kraj” materiały klubowe) organizuje wzorcowe wyprawy na poszczególne szczyty (do końca 2009 r. było ich 21), zapewnia swym członkom – prenumeratorom miesięcznika m.in. zniżkowe (30%) noclegi w obiektach rekomendowanych.

W styczniu 2011 r. na liście członków Klubu Zdobywców znalazły się nazwiska ok. 8800 członków, spośród których ponad 600 szczyci się już godnością Zdobywcy KGP, nadawaną po udokumentowaniu wszystkich wejść przez Lożę Zdobywców KGP.

Za realizację Korony Gór Polski i prowadzenie klubu jej zdobywców redakcja „Poznaj swój kraj” otrzymała specjalne wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie im. Mieczysława Orłowicza na najlepsze materiały prasowe, radiowe i telewizyjne promujące polską turystykę krajową w 2007 roku.