Taternictwo Jaskiniowe – pokaz slajdów

Zapraszamy na kolejny nadprogramowy pokaz slajdów! W czwartek, 31 marca (tuż przed rajdem Skiturowym), gościć będziemy Arkadiusza Brzozę z Wielkopolskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego.

W zeszłym roku grotołazi z WKTJ dokonali rzeczy wyjątkowej. Przedostali się przez trudno dostępne partie jaskini Bandzioch Kominiarski w Tatrach Zachodnich. Pokonali uważany przez wielu za niemożliwy do rozwikłania problem eksploracyjny i za wodno-błotnistym syfonem na końcu ciasnego meandra założyli biwak. Umożliwił im on dalszą eksplorację tzw. trzeciego dna jaskini – odkrycie niezdobytych dotąd korytarzy, kominów i kaskad. Wyczyn ten został nagrodzony wyróżnieniem w kategorii Eksploracja Jaskiń na tegorocznych Kolosach.

O tej, jak i o innych wyprawach do wnętrza ziemi usłyszymy 31 marca o godz. 19.30 w sali C1 Centrum Wykładowego PP przy ul. Piotrowo 2.

Zapraszamy serdecznie! Wstęp wolny!

Swoją pasją członkowie WKTJ zarażają innych. Organizują całoroczne szkolenia, podnoszące umiejętności taternicze.  Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie, a także odsyłamy na stronę internetową WKTJ