Rowerowe Jamboree: Turcja, Irak, Iran

1700 km, trzy kraje, trzy pasma górskie i dwa kółka, czyli rowerowa wyprawa przez Turcję, iracki Kurdystan i Iran- aż do Morza Kaspijskiego. Dzięki pewnym zbiegom okoliczności i podejmowaniu bardzo spontanicznych decyzji, miałam okazję wziąć udział w jednym z etapów sztafety Rowerowe Jamboree. Że na rowerze – to nic nowego. Że w góry – to już nieco wyższy level. Że przez Irak i Iran- to już czyste szaleństwo:)
Wszystkim chętnym opowiem o tym jak bardzo mój Irak różni się od tego, co pokazują w telewizji. Jak smakuje śniadanie rowerzysty na 2600 m n.p.m. Dlaczego w Iranie trzeba o wszystko pytać trzy razy i czy w ogóle warto było ruszać się z domu:)

Widzimy się 26 listopada o 19:30 w sali C1 Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2. Wstęp wolny.

Ula Ziober – podróżuje w czasie i przestrzeni. Odwiedziła Maroko, Indie, Tadżykistan, Iran, Irak i większość krajów europejskich. Wspina się, jeździ autostopem i rowerem. Zwiedzała wszystkie muzea i stare kościoły, do których dało się wejść, a czasem – jak mówi – po prostu włóczyłam bez celu. Ale ciągle mało Jej świata, sztuki, ludzi, doświadczeń. Uwielbia gotować, poznawać nowe słowa, smaki i zapachy. Żyje i próbuje z życia wycisnąć jak najwięcej.