Barwy Ekwadoru – lama, poncho i wulkany

Najdłuższa wspinaczka od środka Ziemi? Tylko wulkan Chimborazo. Papaja, „chodzące markety” i kolorowe jarmarki? Witajcie ekwadorskie uliczki. 3 w 1 i bynajmniej nie kawa w saszetce? Lama, alpaka tudzież wikunia.

Poznajmy nieco Barwy Ekwadoru. Ludzi w purpurowych ponchach i… kaloszach. Andyjskie podjazdy i zjazdy – znad Oceanu pod szczyty w godzinę. Huśtawkę na zboczu wulkanów. Rozlewające się malowniczo kilkudziesięciokilometrowe Quito. Złośliwe, nie zezwalające na swój ogląd wulkany.

Przyjrzymy się nieco bliżej Mitad del Mundo, hiszpańskiemu Środkowi Świata i geografii tego kraju. Odwiedzimy urokliwy Cajas National Park, udamy się w poszukiwaniu ośnieżonego wulkanu do Sangay National Park. Ukradkiem spojrzymy z teleobiektywem na twarze, na prace, na codzienność miejscowych. Porównamy soczystość pitahai z soczystością papai. Poszwędamy po malowniczych uliczkach śródgórskich mieścin. Dowiemy się, który z braci Humboldt nadał centralnej magistrali nazwę Aleja Wulkanów. Na koniec zasmakujemy nieco gazu łzawiącego.

Pokaz poprowadzi Paweł Szuszkiewicz.

Data: 4.04.2019
Godzina: 19.30
Sala: CW1 (Centrum Wykładowe, ul. Piotrowo 2)

Zapraszamy serdecznie, wstęp wolny!