Autostopem przez Australię

Nazywam się Barbara Bordych, jestem studentką IV roku Zootechniki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Moim hobby a zarazem życiową pasją jest podróżowanie, bez którego nie wyobrażam sobie życia.
Podczas tegorocznych wakacji dokonałam czegoś, o czym jeszcze rok temu nie śmiałabym śnić. Nigdy wcześniej nie przyszłoby mi do głowy, żeby ruszyć w samotną podróż autostopem po nieznanym mi kontynencie.
28 czwerwca podjęłam największe z postawionych sobie wyzwań i ruszyłam w podróż mojego życia. Poleciałam do Krainy Kangurów po to aby tam przez 3 miesiące zdana na siebie i życzliwość napotkanych przeze mnie osób podróżować Autostopem przez Australię.
Wybrałam się do Australii zupełnie „zielona”, nie mając pojęcia o tym, czego może się spodziewać, nie wiedziałam nawet czy jeździ się tam stopem, czy jest to legalne i jaki jest stosunek ludzi do takiego sposobu przemieszczania się.
Miałam wstępny plan, a jego głównym założeniem było to, że nie będę się go sztywno trzymać. Liczyłam na to, że ulegnie zmianie. Przed wylotem powiedziałam sobie, że jeśli uda mi się przetrwać ową wyprawę bez szwanku, to nie będzie dla mnie rzeczy niemożliwych. Była to moja życiowa misja.”
Link do profilu wyprawy – zachęcamy do odwiedzenia!