Rajd Absolwenta 2020 do Jakuszyc

Jakuszyce są dzielnicą Szklarskiej Poręby, jednocześnie miejscem, w którym znajduje się najbardziej znany ośrodek narciarstwa biegowego w Polsce.  Specyficzny mikroklimat sprzyjający długiemu zaleganiu śniegu sprawia, że Jakuszyce cieszą się znaczną popularnością wśród osób miłujących narty biegowe. Jakuszyce są jak brama do Gór Izerskich. Choć usytuowane w rejonie Przełęczy Szklarskiej (886 m) znajdującej się pomiędzy Karkonoszami a królestwem Izery, od tych pierwszych niby plecami odwracają się Kocierzem (929 m), całkowicie niemal zapatrzone na północ i zachód, w izerskie szczyty, torfowiska, rzeki i doliny. Są dalekowzroczne nie inaczej niż ten, który spojrzenie utkwił w nieokreślonej dali, rejonach zgoła fantastycznych…

Koordynator rajdu: Franciszek Mostowski
tel. 602 838 075 ;
e-mail: [email protected]

Szczegółowe informacje znajdują się w informatorku rajdowym

Zapisy prowadzone do 17 stycznia poprzez formularz zgłoszeniowy

Zwyczajne Walne Zebranie AKG Halny 2019

Kolejny rok z rzędu w grudniowy poranek spotkamy się na Zwyczajnym Walnym Zebraniu członków Akademickiego Klubu Górskiego Halny!

Odbędzie się ono 1 grudnia w sali konferencyjnej w PUTSpace.
Sala ta znajduje się tuż obok siedziby Klubu w Domu Studenckim nr 1 (ul. Jana Pawła II 28, 61-139 Poznań, wejście od ul. Kórnickiej), na drugim piętrze tuż obok siedziby Klubu. Pierwszy termin zebrania rozpocznie się o godzinie 9:45. W przypadku braku kworum, drugi termin rozpocznie się o godzinie 10:00

Poniżej przedstawiamy plan obrad Walnego Zebrania:
1. Otwarcie, informacja o rozpoczęciu obrad w I lub II terminie;
2. Wybór Przewodniczącego Zebrania;
3. Wybór protokolanta obrad;
4. Przedstawienie i przyjęcie porządku obrad;
5. Sprawozdanie z działalności Zarządu za rok 2018;
6. Przyjęcie do Klubu nowych członków
7. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej
8. Podjęcie uchwał w sprawie udzielenia absolutorium członkom Zarządu i Komisji Rewizyjnej za rok 2018;
9. Wybór nowego Zarządu i Komisji Rewizyjnej;
10. Wolne głosy i wnioski.

Po Walnym Zebraniu zapraszamy wszystkich na godzinę 13.00 na tradycyjny obiad po zebraniu. Odbędzie się on w pizzerii Da Grasso znajdującej się w galerii handlowej Posnania przy ulicy Pleszewskiej 1.

Postaramy się sprawnie przeprowadzić zebranie bez zbędnego przeciągania. Mamy nadzieję na liczną obecność i aktywny udział w tym ważnym dla Klubu wydarzeniu. Przypominamy, że czynne i bierne prawo wyborcze mają tylko członkowie klubu.

Zapraszamy wszystkich członków klubu, tych z długim stażem i tych świeżo upieczonych. Przyjdź i zdecyduj o przyszłości swojego Klubu!

45-lecie Akademickiego Klubu Górskiego Halny

Czy wiecie, że AKG Halny świętuje w tym roku okrągłe urodziny? Już od 45 lat wspólnie wędrujemy szlakami i zdobywamy górskie szczyty! Jeśli byłeś z nami na wyjazdach i chciałbyś wspólnie świętować to dobrze trafiłeś. 😉 Przedstawiamy program obchodów 45-lecia Akademickiego Klubu Górskiego Halny! 🙂

PONIEDZIAŁEK, 13 maja

godz. 19.00 – prelekcja Bogumiły (Miłki) Raulin, autorki projektu Siła Marzeń. Miłka jako najmłodsza Polka zdobyła koronę Ziemi w wersji 9cio szczytowej.
Link do wydarzenia z prelekcją: https://www.facebook.com/events/654294765005598/

Oficjalne rozpoczęcie Obchodów 45-lecia Akademickiego Klubu Górskiego HALNY w obecności rektora Jacka Goca. (Centrum Wykładowe, ul. Piotrowo 3, sala CW4)
WSTĘP WOLNY

WTOREK, 14 maja

godz. 19.00 – warsztaty węzłów wspinaczkowych (sala konferencyjna PUT Space)
Link do wydarzenia z warsztatami: https://www.facebook.com/events/2892853134073343/
ZAPISY – https://goo.gl/forms/tVXQnT7MTEXykeVu1

godz. 21.00 – odsłonięcie wystawy zdjęć (The Brother’s Pub, ul. Szewska 9)
WSTĘP WOLNY

ŚRODA, 15 maja

godz. 19.00 – zawody wspinaczkowe (BlokLine, ul. Bolesława Krzywoustego 72)
ZAPISY – osoby zainteresowane prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres e-mail [email protected]

CZWARTEK, 16 maja

godz. 19.00 – koncert zespołu Wolna Grupa Bukowina (Akademickie Centrum Kultury TROPS, ul. św. Rocha 9)
ZAPISY – osoby zainteresowane prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres e-mail [email protected]

PIĄTEK, 17 maja – NIEDZIELA, 19 maja (zapisy)

Obchody wyjazdowe w Jankowie Dolnym
ZAPISY – osoby zainteresowane prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres e-mail [email protected]

HALNIAKU! Formularz zapisów czeka na Ciebie na liście mailingowej! Jeśli jednak z jakichś przyczyn nie masz do niej dostępu, to skontaktuj się z nami prywatnie lub na podany niżej adres e-mail. 🙂

Koordynatorzy:
Natalia Łożykowska 501 260 007
Patryk Adler 732 004 810
Michał Fałek 667 287 023
Paweł Wachowski 723 119 727
Marta Miciniak 605 195 715
[email protected]

Halniacka Szlachetna Paczka 2018

Kolejna edycja „Szlachetnej Paczki” organizowana przez AKG „Halny”. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Opis rodziny, dla której przygotowujemy paczkę:

Opis rodziny, dla której przygotowujemy paczkę:
Pani Izabela (36 l.) wychowuje samotnie dwoje dzieci: córkę Magdalenę (16 l.) i syna Oskara (10 l.). Kilkanaście lat temu życie rodziny zmieniło się na gorsze. Pani Izabela rozwiodła się z mężem oraz straciła pracę. Były to traumatyczne przeżycia dla rodziny. Obecnie od kilku miesięcy pani Izabela pracuje jako sprzątaczka. Utrzymuje swoją rodzinę z wynagrodzenia oraz z dodatków na dzieci (alimenty i wsparcie z programu 500+) co daje łączny dochód w wysokości 2300 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i wydatków na lekarstwa dla pani Izabeli związane z dyskopatią lędźwiową, rodzinie zostaje miesięcznie na życie ok 194zł na osobę. Pani Izabela otacza troską i miłością swoje dzieci. Stara się spędzać z nimi każdy wolny czas. Chce im zapewnić wszystko co najlepsze. Oprócz tego pani Izabela uwielbia rysować oraz tańczyć. Oskar rozwija swoje umiejętności w informatyce oraz w programowaniu gier, a Magdalena interesuje się psychologią. Najważniejsze potrzeby rodziny to: pościel dla Oskara, gdyż posiada tylko jeden komplet. Odzież oraz obuwie dla dzieci, ponieważ brakuje im ubrań i butów na zimę.

Jeśli już wiesz, że chciałbyś nam pomóc, to kliknij na poniższe linki:

Tutaj możesz zapoznać się dokładnie z potrzebami rodziny: https://docs.google.com/document/d/1L58p8FCQUg5RDoHHfxgCflk1caUugqyadQ3ACWuWIyo/edit?usp=sharing

Tutaj możesz zadeklarować czy chcesz wpłacić darowiznę oraz przynieść jakieś produkty: https://goo.gl/forms/UKdWgD3SB4ZgDwF43

A tutaj na bieżąco możesz śledzić postępy naszej zbiórki: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1gMyuCKZDJ94u6pzg0ng-ryMhVOFtjx2vREJOUOjmAi0/edit?usp=sharing

Jeśli masz jakieś pytania, pisz śmiało! Napisz maila na: [email protected], a na pewno Ci odpowiemy. 🙂

Pamiętajcie – razem możemy WIĘCEJ!

Samotny rowerowy rajd pamięci ks. Edmunda Kosznika

Z Ostrzyc do portugalskiej Fatimy na rowerze – taki cel postawił przed sobą Tomasz Plicht. Podróżnik z Kaszub w ten sposób upamiętnił postać księdza Edmunda Kosznika. Duchownego, z którego inicjatywy Ostrzyce doczekały się między innymi własnego kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Fatimskiej.
Jak na 4000 kilometrów do pokonania – ekwipunek niewielki. Wyłącznie niezbędne akcesoria. Śpiwór, parę ubrań, narzędzia na wypadek usterki.

Tomek Plicht doliczył się już dwudziestu jeden krajów, które znalazły się na trasie jego rowerowych podróży po Europie. Nie wiesz, jakie przygody cię spotkają po drodze i to jest najciekawsze – mówi rowerzysta. Jednocześnie przyznaje, że zazwyczaj mieszkańcy odwiedzanych miejscowości wykazują się sporą gościnnością.

Droga do Portugalii wiodła przez Niemcy, Luksemburg, Francję i Hiszpanię. Podróżnik z Ostrzyc chce oddać hołd zmarłemu przed trzema laty księdzu Edmundowi Kosznikowi. To z inicjatywy duchownego powstał tutejszy kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Fatimskiej, a mieszkańcy – także najmłodsi – pamiętają jego zasługi dla miejscowej społeczności.

Trasa zajęła dokładnie 30 dni. Średnio 150 kilometrów dziennie. Relacje z podróży skrupulatnie spisywał na fanpage: https://web.facebook.com/rowerowce/

Data: 24.05.2018
Godzina: 19.30
Sala: CW1 (Centrum Wykładowe)

Zapraszamy serdecznie, wstęp wolny!

Getaway Festiwal 2018 Poznań – festiwal ludzi aktywnych

Akademicki Klub Górski Halny zaprasza na GETAWAY Festiwal.

Festiwal to trzy dni pełne prelekcji, niesamowitych gości, pokazów nagradzanych filmów outdoorowych, warsztatów tematycznych i licznych aktywności.

W programie festiwalu:

  • prelekcje inspirujących gości: m.in: Krzysztof Wielicki, Piotr Pustelnik, Janusz Gołąb czy Krzysztof Starnawski.
  • kino festiwalowe – 12 filmów outdoorowych nagradzanych na festiwalach w Polsce i zagranicą.
  • warsztaty z fotografii, medycyny, wspinaczki, taternictwa jaskiniowego czy spadochroniarstwa.
  • warsztaty i przedszkole przygodowe dla dzieci
  • WartaCamp – wyjątkowe pole namiotowe nad rzeką, w samym sercu miasta – spróbuj!

To wszystko czeka na Ciebie na GETAWAY!
Akademicki Klub Górski Halny też tam będzie, przyjdź i spotkaj się z nami!

18-20 maja
Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej, Poznań

http://getawayfestival.pl/
https://www.facebook.com/getawayfestival/
https://www.instagram.com/getaway_festival/

Do zobaczenia!