Akademicki Klub Górski „HALNY” Poznań

O nas

Odznaka klubowa

Akademicki Klub Górski „Halny” jest klubem o charakterze typowo turystycznym, co oznacza, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Organizujemy rajdy piesze, wycieczki rowerowe, wyjazdy zimowe, wyprawy trampingowe i inne równie ciekawe imprezy. Są one przeznaczone dla wszystkich: dla wytrawnych włóczykijów jak i dla początkujacych lub niedzielnych turystów.

Siedzibą naszego Klubu jest pokój nr 206 w akademiku Politechniki Poznańskiej DS-1 w Poznaniu przy ulicy Jana Pawła II 28. Jeśli nie wiesz gdzie jest ta ulica – zerknij na mapkę.

Spotykamy się tam w każdy wtorek od godz. 19.00. Na spotkaniach tych wspólnie planujemy najbliższe wyjazdy i wspominamy te, które się już odbyły. Planujemy także działania klubu na najbliższe tygodnie. Zawsze mile widziane są osoby z głową pełną pomysłów. Podczas spotkań można też skorzystać z klubowej biblioteczki górskiej, poczytać górskie czasopisma („npm”, „National Geographic Traveler”) lub wypożyczyć sprzęt na kolejną wyprawę.

W prawie każdy czwartek (z krótką przerwą w okresie sesyjnym) organizujemy pokazy slajdów i od czasu do czasu spotkania z podróżnikami. Odbywają się one na Politechnice Poznańskiej w Centrum Wykładowym, przy ulicy Piotrowo 2, w sali CW1, która znajduje się zaraz po wejściu do budynku, po prawej stronie. Jeśli nie wiesz, gdzie to jest, zerknij na mapkę.

Pokazy rozpoczynają się o godz. 19:30. Dokładną datę i tematykę pokazów można sprawdzić na plakatach oraz w „Aktualnościach”.

Informacje na temat bieżących wydarzeń klubowych znaleźć można na plakatach wywieszanych w większości poznańskich uczelni oraz w internecie.