Akademicki Klub Górski „HALNY” Poznań

O Kolumbii inaczej, czyli strach ma wielkie oczy

Aktualizacja: 3 marca 2018

O swojej wizycie w Kolumbii opowie wam Marta Brylewska, oto mały przedsmak tego co Was czeka, prosto od naszej prelegentki:

Do Kolumbii??? Brwi fruną wysoko, kręcenie głową, miny średnie. Ale po co? Z kim? SAMA?! Po tym pytaniu łatwa do przewidzenie seria: „nie boisz się”, „tylko niech Cię nie porwą”, „naucz się pytać o najbliższy posterunek”, „nie przemycaj narkotyków”, „coś Ci tam podrzucą”, „a tam nie porywają?”, „a szybko umiesz biegać?”. Czasem spod podniesionych brwi ktoś puszczał oko – „pozdrów Pabla”, „przywieź nam coś, hehe”, „jak białe to nie wciągaj”. I tak w kółko.

Wszystkie te osoby mój pokaz głęboko rozczaruje 🙂 Nie opowiem o partyzantach, bo nie gonili mnie po dżungli. Żadnych skandali policyjnych, żadnych podejrzanych pakunków, porwań, wybuchów, narkotyków. Słowem, zero Netflixa! Ale nuda. 🙂

Więc o czym będę opowiadać?

O kraju, który po dekadach wojny domowej bardzo stara się wyjść z kryzysu i o ludziach, którzy z całej siły chcą zmienić jego wizerunek. O tym, że fast foody są tam naprawdę fast, a za pływanie z aligatorami nie trzeba płacić 🙂 O wielkiej ciekawości Kolumbijczyków, ich miłości do jedzenia, piwa, tańca i samochodów. O strachu przed deszczem i chodzeniem (marni byliby z nich górzyści). O tym, że najlepsze imprezy zdarzają się w kioskach, a ośle zaprzęgi powinny mieć osobną bramkę na autostradach. O obsesji na punkcie klimatyzacji, golonki i kremu z filtrem.

Ale przede wszystkim o bardzo intensywnym rajdzie przez setki kilometrów kolumbijskiej ziemi, o mojej osobistej polsko-kolumbijskiej przyjaźni, o słońcu, smakach, odcieniach zieleni, głębokim błocie i szalonych trzech tygodniach tam, gdzie krzywdę zrobi ci co najwyżej spadający kokos.

Data: 8.03.2018
Godzina: 19.30
Sala: CW1 (Centrum Wykładowe)

Zapraszamy serdecznie, wstęp wolny!

Sprawdź też: Ogólne