Akademicki Klub Górski „HALNY” Poznań

Nepal, Andamany i babcia z plecakiem – podróż „3w1”

Aktualizacja: 29 marca 2018

Dla wszystkich którzy twierdzą, że jest już dla nich za późno na podróżowanie, kilka zdań od naszej prelegentki, Elżbiety Pelc:

Nepal – propozycja padła na wiosnę w zeszłym roku. Miało być nas troje – myślałam będzie wygodnie i na luzie. Zdecydowałam jednak zrealizować swoją wizję wyprawy marzeń. Chciałam zobaczyć i poczuć jak Nepal żyje na co dzień a nie tylko „zaliczyć” wysokości. Wielu wątpiło czy dam radę: bez przewodnika, bez extra sprzętu, po niskich kosztach z podstawowym angielskim.

Fakt – jestem babcią (1,5 r wnuk a wnuczka w drodze) – ale moje tajemnicze „3w1” pomagało mi wędrować każdego dnia z plecakiem aby doświadczać raju. Czasami dzienne podejście przekraczało 1000 m. Nagrodą była ośnieżona Annapurna o wschodzie słońca. Katmandu i Pokhara przyjęły mnie uśmiechem mieszkańców i olśniły kolorami. Rzeka Trisuli przez 3,5 h nie zawsze łagodnie prowadziła swoim nurtem. Wzgórza wokół Pokhary pozwoliły mi poczuć się jak orzeł. Na koniec – perełka Indii pośrodku oceanu – Andamany. Nurkowanie w tych wodach pełnych życia dały mi radość i pokój ducha, których nie da się opisać słowami.

Data: 5.04.2018
Godzina: 19.30
Sala: CW1 (Centrum Wykładowe)

Zapraszamy serdecznie, wstęp wolny!

Sprawdź też: Ogólne