Akademicki Klub Górski „HALNY” Poznań

Macedonia, czyli ajwar nad Ochrydem – pokaz slajdów

Aktualizacja: 19 stycznia 2016

Z pokazami slajdów wracamy na nasz kontynent – do Macedonii. Zabierze nas tam ze sobą Rafał Jankowiak, halniak sprzed 10-15-20 lat 😛 Twierdzi, że ostatnio odkrył w sobie jakąś nieodpartą chęć zwiedzania miejsc na „Ma…” – skoro jesienią była Macedonia, to teraz czas na Maderę. Maroko też już za nim… A na stare lata pozostanie mu chyba Mały Szyszak. Podróże to nie tylko jego pasja, ale też zawód – licencjonowany pilot wycieczek i współwłaściciel Biura Podróży. Ulubione kierunki to Bałkany, Kaukaz oraz – najbardziej swojsko – Italia.

„Zapraszam na pokaz zdjęć z jednego z młodszych krajów w Europie. Co ciekawe: z kraju, którego nazwy nie uznaje jeden z jego sąsiadów. Z kraju, gdzie nadal łatwo o gościnę i poczęstunek od napotkanych ludzi. Z kraju tkwiącego niemal dwiema nogami na Wschodzie, ale śmiało patrzącego na Zachód. Z kraju, gdzie wspaniała natura i nadal dzikie góry niemal zaglądają do miasteczek, a minarety odbijają się w kopułach cerkwi.

Zapraszamy do Macedonii!”

Spotykamy się 21 stycznia o 19:30 w sali C1 Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2 (wstęp wolny).

Link do wydarzenia na Facebook’u

 

 

Sprawdź też: Ogólne, Pokazy slajdów