Dzieci w górach

Tomasz Kaniewski, Ignacy Jakubowski

Mówisz, że jesteś za mały, że nie masz siły, że Cię nogi bolą, że plecak za ciężki, że droga za długa. Mówisz, że jesteś za stary, że nie podołasz organizacyjnie i fizycznie, że już plecy nie te. Nic bardziej mylnego! Tomasz Kaniewski (członek AKG “Halny”) i Ignacy Jakubowski (sympatyk klubu) udowodnią, że z dziećmi da się wędrować po górach. Z takimi w chuście czy w nosidełku, ale też z dreptającymi już na własnych nóżkach. Z mamą, czy z tatą, czy też z nieco starszymi rówieśnikami, wszystko jedno! Przywołując wspomnienia z dzieciństwa podpowiedzą, jak zaplanować wyjazd, by świetnie się bawić i spędzić niezapomniane chwile z dziećmi w górach.

Do zobaczenia w środę, 1 czerwca, o 18:30 w s. C7
dalej

Projekt Mars One

Mikołaj Zieliński

Projekt Mars One to przedsięwzięcie zmierzające do założenia kolonii ludzkiej na Marsie. Ze względów technologicznych, jak i finansowych, możliwa jest podróż tylko w jedną stronę. Aby zostać uczestnikiem takiej misji, trzeba mieć specjalne predyspozycje, a także dysponować specyficznymi, wyćwiczonymi umiejętnościami. Jakimi? Dowiecie się bezpośrednio od kandydata, który przeszedł już dwa etapy selekcji uczestników - Mikołaja Zielińskiego. Jak sam stwierdza, o wyprawie, do której przygotowuje się, może mówić tak długo, jak długo ktoś będzie chciał słuchać.

Do zobaczenia w środę, 1 czerwca, o 19:30 w s. C7
dalej

Samopas Jedwabnym Szlakiem

Agnieszka i Jan Loba

Agnieszka i Jan przez ostatnie pół roku (od lipca do grudnia 2015) odbyli wyprawę swoich marzeń. Podróżując po dawnym Jedwabnym Szlaku, przejechali piękną trasę ze Stambułu do Xi`an w centralnych Chinach. Trasę przemierzali na różne sposoby - pierwszy odcinek rowerami, a później lokalną komunikacją, autostopem, a nawet konno. Podzielą się swoimi przeżyciami, opowiedzą o kilku przygodach, o niezwykłych miejscach i ludziach, podpowiedzą też, jak taką podróż zorganizować.

Do zobaczenia w czwartek 2 czerwca, o 18:30 w s. C7
dalej

Świat okiem eksportmenedżera

Piotr Lichota

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda życie naszych wschodnich sąsiadów tak z bliska? Jak wygląda codzienność, o której nie donoszą nam media? Piotr Lichota udowadnia, że pracując jako przedstawiciel handlowy na rynek zagraniczny nie tylko można, ale też i trzeba znakomicie poznać kulturę i obyczaje odwiedzanych krajów.

Opowie o swoich doświadczeniach związanych z podróżami po krajach za naszą wschodnią granicą - po Kazachstanie, ale też po Rosji i Białorusi.

Do zobaczenia w czwartek, 2 czerwca, o 20:00 w s. C7
dalej

Peru - studenckie życie z dnia na dzień

Anna Warczachowska i Tomasz Kurczaba

GEOpraktyki to cykliczny projekt stworzony przez studentów z SKN Geografów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pod tym szyldem wyjechali oni pod koniec września ubiegłego roku do Peru, gdzie w ramach wolontariatu prowadzili szereg badań, zarówno społecznych, jak i hydrologicznych (sprawdzali np. jakość wody w dżungli). Przy okazji poznawali też kulturę i obyczaje tamtejszej ludności. Ania Warczachowska, Tomasz Kurczaba oraz ich jego koledzy z zespołu to niepoprawni podróżnicy. Nie wymagają od życia zbyt wiele, z wyjątkiem mocnych wrażeń, których pełna będzie ich prezentacja.

Do zobaczenia w piątek, 3 czerwca, o 18:30 w s. C7
dalej

Lista mailingowa

Dopisz się i bądź na bieżąco z organizowanymi przez nas wydarzeniami!