Akademicki Klub Górski „HALNY” Poznań

Cztery pory roku w siodle – pokaz slajdów

Aktualizacja: 2 grudnia 2016

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „pokazy slajdów” 🙂

W czwartek, 1 grudnia, o godz. 19.30 w sali nr 1 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej gościć będziemy Jacka Jasińskiego, autora projektu:

CZTERY PORY ROKU W SIODLE – projekt konnych wędrówek bocznymi ścieżkami Polski, Europy, Świata

o autorze:
Jacek Jasiński – rocznik ’73, z wykształcenia architekt i archeolog, z zamiłowania koniarz i podróżnik. Od lat, czasem samotnie a czasem z żoną i dzieciakami, włóczy się bocznymi drogami wielu krajów Europy i Azji. Hoduje konie konie rasy kabardyńskiej, którym poświęca każdą wolna chwilę między podróżami.

Praca: wszystko poza architekturą i archeologią… Projekty autorskie „Nomadic Life” i „Cztery Pory Roku w Siodle”
Lubi: miejsca mało turystyczne, robić wszystko „po swojemu”, wyzwania – a najbardziej trudne wyprawy – piesze, rowerowe, autostopem, jachtem, kajakiem, 4×4, ale w szczególności wędrówki konne
Nie lubi: siedzenia w domu, tłumu turystów, komercji, telewizji, polityki, jazdy samochodem po Krakowie, zebrań wspólnoty mieszkaniowej, a najbardziej jak mu ktoś mówi: „wszyscy ludzie tak robią, a ty zawsze inaczej…”
Pasja: praca z końmi, wędrówka, projektowanie i realizacja marzeń…

Projekt „Cztery Pory Roku w Siodle” trudno opisać jednym zdaniem – jest to po prostu swobodna opowieść o narodzinach i realizacji marzenia, które pojawiło się w dzieciństwie, przetrwało w uśpieniu przez kilkanaście lat i nagle eksplodowało. Konie i podróże intrygowały mnie od zawsze. Niestety przez wiele lat nie miałem możliwości realizowania mojej pasji – do czasu, do dnia kiedy porzuciłem wygodną pozorną stabilizację i zacząłem spełniać własne pomysły. Wędruję z końmi po Polsce, Europie, Azji, niezależnie od pory roku i pogody. Wędruję sam, z Rodziną, z Przyjaciółmi i grupami przypadkowych ludzi. Jura, Pustynia Błędowska, Karpaty, Gruzja, Azerbejdżan, Iran, Azja Centralna itd… Kolejne destynacje w planach – spokojnie, wystarczy do późnej starości.
Chętnie opowiem o moich podróżach, przygodach, doświadczeniach, odwiedzonych krajach, spotkanych ludziach i o planach na przyszłość (a plany są mocno zakręcone – bądź co bądź wchodzę w kryzys wieku średniego…). Więcej o mnie, moich podróżach i najbliższych planach na www.nomadiclife.eu oraz fb.com/nomadiclife

Serdecznie zapraszam 🙂

Wstęp wolny!

Sprawdź też: Pokazy slajdów